10 грудня 2018 року День прав людини та 70-та річниця з дня прийняття Загальної декларації прав людини.

10 грудня 2018 року День прав людини та 70-та річниця з дня прийняття Загальної декларації прав людини.

     Сімдесят років тому, 10 грудня 1948 року, Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості - рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші. У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх раси, статі, мови, релігії тощо.

     Згідно із Загальною декларацією прав людини, ці права - громадянські, політичні, економічні, соціальні - не даруються державою, а належать кожному від народження. Вони є основою людського існування і розвитку, а тому не мають кордонів.

     Уперше Всеукраїнський тиждень права було проведено у 2008 році. Ініціатором проекту стала Координаційна рада молодих юристів України при Міністерстві юстиції України (дорадчий орган), яка отримала всебічну підтримку Міністерства юстиції України. Тоді ж, ініціативу молодого покоління правників було підтримано Президентом України та видано Указ Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права».

    Всеукраїнський тиждень права має на меті – запровадження високих правових стандартів, підвищення рівня правоосвітньої культури громадян та створення сильної, демократичної, правової держави.

     На виконання Указу Президента України від 8 грудня 2008 року №1149  «Про Всеукраїнський тиждень права», розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» та окремого доручення Державної служби України з надзвичайних ситуацій «Про виконання Плану заходів ДСНС України з проведення у  2018  році  Всеукраїнського  тижня  права»  № В-149 від 01.10.2018 року в НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області з 10 по 14 грудня  2018 року буде проведено заходи  інформаційного характеру з питань реалізації і захисту прав людини, спрямованих на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права та свободи людини і громадянина, набуття навичок та вмінь їх практичного застосування.

 

Юрисконсульт НМЦ ЦЗ та БЖД

Вінницької області    С. Прилуцька

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку