Безпека громади – відповідальність місцевої влади

Безпека громади – відповідальність місцевої влади

        Сьогодні перед державою стоїть вкрай важливе завдання – навчити населення правильному порядку дій у надзвичайних ситуаціях.  Виконання цього завдання потребує значних зусиль, адже необхідно змінити стереотипи мислення у свідомості наших громадян, аби кожен зрозумів, що його власне  життя і здоров’я в першу чергу залежить  від рівня його обізнаності з питань безпеки життєдіяльності та від свідомого власного  бажання опанувати ці знання. Тож, про правила безпеки життєдіяльності, порядок дій в умовах загрози та виникнення  надзвичайних ситуацій слід нагадувати пересічній людині щодня: на роботі і вдома, у школі і на вулиці, у громадському транспорті, з екранів телевізорів, на радіохвилях, на шпальтах газет та в Інтернет -просторі.

       Належне місце в системі підготовки населення до  дій у надзвичайних ситуаціях посідає Мобільний консультаційний пункт з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Адже це саме та форма навчання населення, яка здатна ефективно налагодити зв’язок між населенням та фахівцями сфери цивільного захисту.

       На виконання розпорядження заступника голови Вінницької міської ради М. Форманюка, 20 та 21 грудня  в м. Вінниці (на  площі Перемоги) був розгорнутий  Мобільний консультаційний пункт з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях,загальне керівництво роботою якого здійснює начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області Чухрій Ю.В

       Даний пункт в ці дні став осередком консультаційної, інформаційної, роз’яснювальної роботи і пропаганди знань з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності серед мешканців  нашого міста.

       У ході роботи Мобільного пункту пересічні громадяни мали змогу детально дізнатись про дії населення за сигналом «Увага всім!», засоби індивідуального захисту та правила користування ними, при виявленні вибухонебезпечних та підозрілих  предметів, алгоритм надання домедичної допомоги людям, які цього потребують та багато іншої корисної інформації.

      Головним принципом роботи щодо навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях є доступність знань для кожного громадянина, а робота даного Мобільного консультаційного пункту  втілює цей принцип у життя. Адже, інформація з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту для пересічних громадян стає ще доступнішою, а кожен бажаючий може отримати компетентну пораду безпосередньо від фахівців  сфери цивільного захисту, а також взяти із собою листівки, пам’ятки про те, як діяти в екстремальних умовах та що робити у тій чи іншій надзвичайній ситуації.

      Таким чином, відвідувачі Мобільного пункту не тільки отримують необхідні знання про засоби і способи захисту, а стають ще й психологічно готовими правильно реагувати на можливі загрози і небезпеки.

 

   Завідувач обласним методичним кабінетом -

   відповідальна за роботу Мобільного

   консультаційного пункту  Вовченко Н.О. 

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку