ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

День 22 січня увійшов до нашого календаря як велике державне свято – День Соборності України.

Цій даті судилося навічно увійти в історію України – як величному національному святу Соборності. 22 січня 1918 року в приміщенні київського Будинку вчителя було підписано Четвертий універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. І вже в 1919 році в цей самий день на Софіївській площі в Києві проголошено Акт Соборності українських земель – Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.

95 років тому український народ реалізував своє багатовікове прагнення жити у соборній державі, сповідувати єдині національні, духовні і суспільні цінності, спільними силами дбати про безпечне, гідне і процвітаюче життя людей.

Це свято кожного з нас. Його значення полягає не лише в історичному контексті з вірою в те, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься незмінною, але й у нашому усвідомленні того, що лише в єдності та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки.Тож плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.

З нагоди свята бажаємо Вам, шановні колеги, міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України!

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку