Формуємо систему знань та єдиних вимог до організації та методики проведення основних заходів з ЦЗ

Формуємо систему знань  та  єдиних вимог до організації

та методики проведення основних заходів з ЦЗ

 

16 лютого на базі Центра мистецтв міста Тульчина відбувся інструктивно-методичний семінар для керівників дошкільних навчальних закладів району на тему: «Організація підготовки та методика проведення «Тижня безпеки дитини» і «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» у дошкільному навчальному закладі» за сприяння відділу освіти Тульчинської РДА. Семінар підготували та провели працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області, участь в ньому взяли інспектор відділу освіти Тульчинської РДА Віктор Камінський і  методист районного методичного кабінету Олена Желізко.

В ході семінару,  завідувач обласного методичного кабінету Центру Наталія Вовченко ознайомити учасників семінару  зі станом природно-техногенної безпеки Вінницької області за 2016 рік та  привернула увагу присутніх до подій, в яких постраждали діти дошкільного віку, закликала  педагогів до посилення профілактичної роботи з вихованцями та їх  батьками щодо попередження виникнення таких ситуацій. Наталія Олександрівна провела із керівниками дошкільних навчальних закладів інструктивно-методичне заняття, в ході якого освітяни ознайомились із документами, що регламентують підготовку, організацію та проведення основних заходів з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності в дошкільному навчальному закладі. Доповідач  зробила змістовний порівняльний аналіз «Тижня безпеки дитини» та «Тижнів знань з основ безпеки життєдіяльності», акцентувала увагу присутніх на спільному та відмінностях в їх підготовці та методиці проведення, ознайомила присутніх з  орієнтовними планами заходів, а також навчально-методичним забезпеченням Тижнів.

Методист обласного методичного кабінету Центру Ольга Гловацька провела з учасниками семінару інструктивно-методичне заняття  на тему: «Організація роботи за напрямком «безпека життєдіяльності та цивільний захист» в дошкільному навчальному закладі», в ході якого  докладно розглянула організацію та здійснення роботи педагогів з дітьми, їх батьками, колективом навчального закладу, а також на прикладі окремих базових з ЦЗ та БЖД дошкільних навчальних закладів області продемонструвала  складові матеріально-технічної бази з ЦЗ та БЖД. В ході семінару, завідувачів дошкільних навчальних закладів ознайомили з інформаційно - довідковим куточком з питань ЦЗ та БЖД – обов’язковим елементом та важливою складовою матеріальної бази навчального закладу, презентували присутнім його оснащення.

Наприкінці семінару педагоги отримали зразки документів та  навчально-методичні матеріали, розроблені  методистами Центру в електронному вигляді та мали змогу заповнили анкети зворотнього зв’язку, в яких  оцінили роботу методистів.

Треба зазначити, що дякуючи подібним семінарам, фахівці Центру формують у освітян цілісну систему знань та єдиних вимог,  які необхідні для забезпечення ефективного проведення основних заходів з цивільного захисту в усіх дошкільних навчальних закладах  області.

 

 Методист ОМК БЖД населення                                       О.В.Гловацька

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку