Хто попереджений, той озброєний

16 жовтня 2014 року методист обласного методичного кабінету БЖД населення Гатауллін Р.Г. провів бесіду зі студентами, викладачами та майстрами виробничого навчання Вінницького ВХПТУ №5 на тему: «Як діяти при надзвичайних ситуаціях». Цей захід проводився в рамках «Місячника цивільного захисту».

На початку бесіди методист познайомив слухачів з надзвичайними ситуаціями, які трапляються на території України і нашого регіону, охарактеризувавши кожний з видів, навів приклади найбільш відомих надзвичайних ситуацій техногенного, природного та соціального характеру. Окремо фахівець зупинився на статистиці надзвичайних ситуацій та подій, що мали місце на території Вінниччини за 9 місяців поточного року, звернувши увагу присутніх на найбільш резонансні з них, а також на причини їх виникнення і наслідки.

Після загальної характеристики надзвичайних ситуацій виступаючий детально розповів про дії громадян під час загрози або виникнення надзвичайних, а також нестандартних побутових ситуацій. Зважаючи на ситуацію в країні, значна увага була приділена діям під час надзвичайних ситуацій соціального характеру.

Окремим питанням було роз’яснення порядку дій у разі знаходження вибухонебезпечних (боєприпасів) і підозрілих предметів. Особливу увагу привернено до нестандартних і, на перший погляд, зовсім невразливих предметів у вигляді різних кульок, гаманців, ручок та інших подібних «іграшок». Події, які відбуваються на сході країни, засвідчують, що дану інформацію обов’язково необхідно доводити саме підліткам – категорії населення, яка може бути найбільш вразливою від дії таких предметів.

Загалом зустріч пройшла в дружній, сприятливій атмосфері. І студенти, і педагоги уважно слухали виступаючого, і це є підтвердженням того, що такі зустрічі необхідно проводити частіше, пам’ятаючи про непорушну стародавню істину: «Хто попереджений, той озброєний».

Методист ОМК БЖД населення Р.Г. Гатауллін

 

/   /  
© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку