Інновації та дослідно-експериментальна робота – характерні риси сучасного освітнього закладу

Інновації та дослідно-експериментальна робота – характерні риси сучасного освітнього закладу

18 грудня 2012 року в НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області відбувся «День викладача і майстра виробничого навчання» (День професійної майстерності), метою якого було ознайомлення особового складу центру з дослідно-експериментальною роботою та шляхами впровадження інноваційних технологій в навчальний процес НМЦ, удосконалення педагогічної майстерності, а також знань, умінь та навичок з питань ЦЗ та БЖД. Також педагогічні працівники були проінформовані щодо правил безпечного користування ПЕОМ.

Роботу було розпочато після вступного слова начальника Центру полковника служби ЦЗ Степанова С.М. Сергій Миколайович також довів присутнім вимоги законодавчих та нормативно-правових документів з ЦЗ та БЖД, а саме:

- Наказ МНС від 27.о8.2012р. №1143 «Про внесення змін до Типового положення про територіальні курси, навчально-методичні центри цивільного захисту та безпеки життєдіяльності»;

- Наказ ІДУ ЦЗ від 23.11.2012 р. № 203 «Про затвердження Типових схем організації та Методичних рекомендацій».

Впровадженню інноваційних технологій в навчальний процес було присвячене інструкторсько-методичне заняття по темі «Використання інтерактивних технологій як необхідна складова андрагогічного навчання» методиста обласних курсів Олени Дудар. Олена Михайлівна докладно висвітлила основні теоретичні положення та принципи інтерактивного навчання дорослих, його форми та методи.

Логічним продовженням заданої теми стало інструкторсько-методичне заняття методиста методичного кабінету Ольги Гловацької по темі: «Порядок організації та проведення дослідно-експериментальної роботи із розробки та впровадження методик, технологій навчання за програмами практичної підготовки». Керівник заняття акцентувала увагу присутніх на організації дослідно-експериментальної роботі, її завданнях, розділах, етапах. Методист ознайомила присутніх з правилами розробки технологій навчання та їх впровадження в навчальний процес а також оформленням документації з дослідно-експериментальної роботи. У підсумку слухачі дійшли висновку, що саме заняття дослідно-експериментальною роботою, наближеною за своєю суттю до наукової, і є одною з основних характеристик професіоналізму педагогічного працівника сучасного навчального закладу.

Удосконаленню знань, умінь та навичок з питань цивільного захисту присвятив свій виступ завідувач НКП міста Могилів-Подільського Олег Алексєєв на тему: «Загроза катастрофічного затоплення міста Могилів-Подільського». Цікава інформація в супроводі відеосюжетів нікого не залишила байдужими, а самі події є чудовим прикладом для отримання практичних навичок під час дій в умовах виникнення надзвичайної ситуації.Тему безпеки життєдіяльності, а саме збереження здоров’я висвітлив старший майстер виробничого навчання міських курсів Володимир Кучальський у своєму виступі на тему: «Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції. Сучасні погляди на їх лікування та профілактику». Доповідач окреслив проблему захворювання в зимовий період на грип або ГРВ та зауважив, що лише той, хто озброєний знанням, в змозі її успішно подолати та убезпечити себе від зараження.

Також віруси, але комп’ютерні, стали головними діючими особами у виступі на тему: «Віруси та антивірусні програми» завідуючій НКІТ Тетяни Вовк. Актуальна інформація про правила безпечного користування ПЕОМ, змістовний та естетичний мультимедійний супровід, забезпечили увагу та зацікавленість присутніх.

Оперативну інформацію про стан природно-техногенної безпеки регіону за 11 місяців 2012 року довела присутнім методист методичного кабінету Мирослава Чагайда, а методист методичного кабінету Рустам Гатауллін презентував нові надходження до фільмотеки НМЦ: навчальний відеофільм «Перша допомога постраждалим при нещасних випадках», та ознайомив учасників заходу з новою навчально-методичною літературою й найбільш цікавими матеріалами з періодичних фахових видань.

По закінченню всіх запланованих заходів в рамках «Дня викладача і майстра виробничого навчання», начальник НМЦ ЦЗ та БЖД полковник служби ЦЗ Степанов С. М. зазначив, що захід відбувся на високому методичному рівні. Сергій Миколайович висловив сподівання, що навчально-методичний матеріал, розглянутий під час занять та виступів посприяє підвищенню професійної майстерності педагогічних працівників Центру та створить підґрунтя для його подальшого вдосконалення.

Методист НМЦ ЦЗ та

БЖД Вінницької області

Ольга Гловацька

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку