Інструктивно-методичний семінар для призначених осіб з питань цивільного захисту загальноосвітніх навчальних закладів м. Ямпіль та Ямпільського району

Інструктивно-методичний семінар для призначених осіб з питань цивільного захисту

загальноосвітніх навчальних закладів м. Ямпіль та Ямпільського району

      23 жовтня 2018 року на базі опорного навчального закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ст. №1 м. Ямпіль  Ямпільського району Вінницької області для директорів та  призначених осіб з питань цивільного захисту закладів освіти  району відбувся інструктивно-методичний семінар на тему: «Організація  і проведення  «Дня  цивільного захисту»;  організація, підготовка та проведення  основних  заходів з цивільного захисту в закладі освіти».

      В роботі семінару взяли участь методист обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Ольга Володимирівна Гловацька та методист відділу освіти Ямпільської РДА Оксана Анатоліївна Пронько.

      Учасників семінару ознайомили з:

      - документами, що регламентують роботу з питань цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти;

      - особливостями проведення «Дня цивільного захисту» в закладі освіти (головного заходу з цивільного захисту), із завданнями Дня, формами  проведення його заходів, їх метою;

      - інформаційно-роз’яснювальною роботою за напрямком з учнівським, педагогічним та батьківським колективами.

      Керівникам освіти району було роз’яснено, яким чином  планується робота з цивільного захисту, особливості її проведення в умовах сьогодення. Окрім цього, методист ОМК Ольга Гловацька привернула  увагу керівників до створення безпечних умов перебування учнів у закладі освіти. Фахівець акцентувала увагу  присутніх на створенні у кожному закладі освіти  об’єктової системи оповіщення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, а також обладнанні «Інформаційно-довідкового куточка з питань цивільного захисту», як важливого елементу інформаційної роботи серед учасників освітнього  процесу.

      Учасникам семінару було надано навчально-методичне забезпечення заходів з цивільного захисту в електронному вигляді, а саме: пам’ятки, плакати, методичні рекомендації, посібники, розроблені методистами ОМК на допомогу педагогічним працівникам, продемонстровано способи їх використання в  освітньому процесі. Окрім друкованих матеріалів, освітянам були продемонстровані відеоролики щодо правил поведінки за сигналом «Увага всім!» та у разі виявлення підозрілих і вибухонебезпечних предметів.

      В ході «Круглого столу» та під час  анкетування, керівники освіти району дали високу оцінку  заходу та  подякували працівникам НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області за надані навчально-методичні матеріали. Саме завдяки фаховому навчально-методичному забезпеченню, керівники і призначені особи  з питань цивільного захисту закладів загальної середньої освіти зможуть організувати та провести  відповідну роботу зі всіма учасниками освітнього процесу більш ефективно, а  також помітно підвищити  рівень колективної безпеки у закладах освіти району.

 

       Методист ОМК                О.Гловацька

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку