Консультаційні пункти з питань ЦЗ при ЖЕО та сільських (селищних) радах – ефективний спосіб навчання непрацюючого населення області діям у надзвичайних та нестандартних ситуаціях.

12 лютого, в консультаційному пункті з питань цивільного захисту, що функціонує при житлово-експлуатаційній конторі № 12 м. Вінниці, відбулося інструктивно-методичне заняття на тему: «Організація роботи консультаційного пункту з питань цивільного захисту при житлово-експлуатаційних організаціях та сільських (селищних) радах».

В навчанні взяли участь начальники структурних підрозділів з питань цивільного захисту та житлово-комунального господарства райдержадміністрацій і міських рад міст обласного значення, а також керівники структурних підрозділів ГУДСНС України у Вінницькій області в районах і містах.

Навчальні питання розглядались під керівництвом директора Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації Сергія Вовченка. Роз’яснення з найбільш актуальних питань надавали завідувач обласним методичним кабінетом БЖД населення навчально-методичного центру цивільного захисту та БЖД Вінницької області Наталія Вовченко; начальник відділу з питань цивільного захисту населення, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Вінницької міської Ради Олег Парфілов та начальник відділу цивільного захисту, організації навчання населення та інформаційної взаємодії Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації Віталій Слободян.

Учасники заходу заслухали найбільш важливі питання щодо порядку створення консультаційних пунктів. Так, Наталія Вовченко поінформувала присутніх про нормативно-правові підстави для створення консультаційних пунктів з питань цивільного захисту, а також розкрила основні напрямки його діяльності. За її словами, консультаційний пункт – це, так званий, осередок інформаційної, консультаційної та пропагандистської діяльності серед населення відповідної території.

Як зазначила Наталія Вовченко: «В кожному консультаційному пункті повинні знаходитися тематичні стенди, які інформують населення щодо порядку дій в надзвичайних ситуаціях, відповідна навчальна література та періодичні видання з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності , зразки навчального майна (протигаз, дитяча захисна камера, які можна використовувати), навчально-методичні розробки НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області: пам’ятки, рекомендації, плакати, посібники. Обов’язково в наявності повинна бути мапа, для визначення небезпек, які характерні для певного району. Інформація, яка надається в консультаційному пункті має бути цілеспрямованою та відповідати тим місцевим умовам, в яких проживають громадяни».

Окрім того, учасникам навчання продемонстрували практичну організацію роботи консультаційного пункту з питань цивільного захисту при житлово-експлуатаційній конторі № 12 м. Вінниці стосовно організації укриття населення в захисних спорудах цивільного захисту.

Присутнім також наголосили на важливості та необхідності створення «Інформаційно-довідкового куточка з питань цивільного захисту», в якому повинна бути розміщена найбільш важлива інформація для мешканців даного мікрорайону. Присутні мали змогу детально розглянути цей куточок та познайомитись з його змістом в приміщенні житлово-експлуатаційної контори № 12 м. Вінниці.

Підводячи підсумки заняття, Сергій Вовченко зазначив: «Основний сигнал в разі виникнення надзвичайної ситуації для населення - це сигнал «Увага всім». Правильний порядок дій за даним сигналом повинен вивчити кожний мешканець області. Одне із найважливіших завдань сьогодення для начальників структурних підрозділів з питань цивільного захисту та житлово-комунального господарства райдержадміністрацій і міських рад міст обласного значення – надати вичерпну інформацію та провести роз’яснювальну роботу по кожному пункту основних дій». Він також дав доручення протягом 10 днів створити аналогічні пункти в усіх районах та містах області.

За його словами, для сприяння та допомозі в роз’ясненні дій громадян по сигналу «Увага всім», начальники відділів з питань надзвичайних ситуацій отримають відповідні пам’ятки для розміщення в місцях масового перебування людей.

Завідувач обласним методичним

кабінетом БЖД населення Центру

Н.О. Вовченко

 

 

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку