Методичне об’єднання вчителів предмету «Основи здоров’я»

9 січня 2014 року на базі НВК: ЗШ І-ІІ ст. – гімназії №23 Вінницької міської ради відбулось планове засідання методичного об’єднання вчителів предмету «Основи здоров’я» на тему: «Компетентнісний підхід до вивчення основ здоров’я для формування в учнів безпечного способу життя, здатності дітей передбачати ризики небезпеки та зменшувати їх наслідки».

У роботі методичного об’єднання взяли участь методисти обласного методичного кабінету БЖД населення НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. У вступному слові методист методичного кабінету Департаменту освіти Вінницької міської ради Старченко В.В. оголосив порядок денний засідання та налаштував присутніх на плідну, змістовну роботу.

На засіданні розглядались наступні питання: ­

організація навчального процесу з основ здоров’я в ІІ семестрі 2013-2014 навчального року; ­

вивчення теми «Дитяча безпритульність» на уроках та в позакласній роботі; ­

представлення методичної розробки «Профілактика шкідливих звичок шляхом вироблення життєвих навичок, сприятливих для здоров’я»; ­

майстер - клас по проведенню занять по темі: «Вплив профілактичної роботи на формування здоров’язберігаючих компетентностей»; ­

профілактика дорожньо – транспортних пригод серед школярів.

В своєму виступі завідуюча обласним методичним кабінетом БЖД населення НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Вовченко Н.О. провела детальний аналіз надзвичайних ситуацій, які виникли на території області в 2013 році, звернувши особливу увагу на ті, в яких постраждали діти. Доповідач наголосила на важливості вдосконалення та посилення роботи щодо створення безпечних умов для навчання та виховання учнів в загальноосвітніх закладах, а також важливості проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи серед учнівської молоді та батьківських колективів з метою запобігання виникненню надзвичайних та нестандартних побутових ситуацій. Виступ був з мультимедійним супроводом, тому присутні мали змогу наочно побачити, порівняти та проаналізувати все те, про що говорила виступаюча. Також були презентовані навчально – методичні матеріали з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності (пам’ятки, плакати, рекомендації), розробленні методистами центру. Змістовні та естетично оформленні – вони безумовно стануть у нагоді вчителям при проведенні занять та виховних заходів з учнівською молоддю та їх батьками.

Підсумовуючи свій виступ, Вовченко Н.О. акцентувала увагу на зростаючій відповідальності системи освіти за виховання у дітей безпечного та здорового способу життя. Адже в реаліях сьогодення особливо важливим є формування в молоді позитивних мотивацій на дотримання особистої та колективної безпеки. Сучасним підліткам потрібні не лише знання, а й життєві навички, які допомагають робити свій вибір, досягати мети, корегувати поведінку, оцінювати ризики, зберігати здоров’я і покращувати якість життя.

Варто зазначити, що систематичні зустрічі методистів центру з вчителями предмету «Основи здоров’я» є надзвичайно важливими і корисними. Кожна така зустріч є новою сходинкою у спільній цілеспрямованій роботі заради безпечної життєдіяльності підростаючого покоління Вінниччини.

 

/   /  

 

Завідуюча обласним методичним кабінетом БЖД населення Вовченко Н.О.

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку