Міркуючи про майбутнє

Доброю традицією стало щорічне проведення наприкінці січня «Тижня циклової комісії охорони праці і безпеки життєдіяльності» у Вінницькому технічному коледжі. Цей тиждень є свого роду підсумком всієї роботи колективу циклу із теоретичного і практичного оволодіння студентами-випускниками знаннями з предметів «Основи охорони праці», «Безпека життєдіяльності», «Основи екології». Цього року Тиждень проходив під гаслом «Міркуючи про майбутнє».

Програма кожного дня Тижня була, як і завжди, дуже насиченою. В понеділок, 28 січня, проводились інформаційні години на теми: «Безпека життєдіяльності людини» і «Безпека руху пішоходів». Викладачі циклової комісії під керівництвом голови комісії Костюка М.О. проводили бесіди зі студентами за темами особистої безпеки людини і безпечної поведінки учасників дорожнього руху.

У вівторок, 29 січня, проводився відкритий захід: конкурс на кращого знавця «Вчити, щоб знати, знати, щоб жити». В цьому конкурсі приймали участь команди відділень: електромеханічного, радіотехнічного, комп’ютерного, фінансового, економічного. Змагання між командами проводились як в найкращих традиціях КВК: з урочистим відкриттям, представленням команд-учасниць, девізами, жеребкуванням, музикальними паузами (виступами учасників художньої самодіяльності) тощо. Дуже важливо, що зміст конкурсів мав практичну направленість:

І. Інтелектуальний конкурс. Лозунг конкурсу: «Вчити, щоб знати, знати, щоб жити».

ІІ. Надання невідкладної допомоги потерпілому.

ІІІ. Конкурс на кращого вогнеборця. Лозунг конкурсу: «Запобігти, врятувати, допомогти!»

IV. Складання карти умов праці на робочому місці в заданому приміщенні. Лозунг конкурсу: «Знати, щоб передбачити, а передбачивши - діяти».

В перервах між конкурсами, коли журі підбивало проміжні підсумки, глядачі і активні уболівальники своїх команд могли насолодитися чудовими виступами учасників художньої самодіяльності, а також переглянути короткометражний фільм на тему «Пожежна безпека». Враховуючи те, що деякі конкурси проводились одночасно і в різних місцях, група технічної підтримки одразу представляла відеозвіт про перебіг подій на цих конкурсах, транслюючи їх на великий екран, розташований в актовій залі. Це стало «родзинкою» даного заходу.

Після закінчення всіх видів змагань, журі, в складі якого знаходився методист НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Гатауллін Р.Г., оголосило загальні результати. Учасники змагань були нагороджені цінними подарунками.

Середа, 30 січня, була присвячена проведенню предметних олімпіад з дисциплін: «Основи охорони праці», «Безпека життєдіяльності», «Основи екології». Також в цей день проводився конкурс екологічних проектів.

В четвер, 31 січня, гостями Тижня були методисти НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Рустам Гатауллін і Мирослава Чагайда. Студентам технічного коледжу були запропоновані виступи за темами: «Класифікація надзвичайних ситуацій, які характерні для території України» і «Аналіз надзвичайних ситуацій, які виникли на території Вінницької області в 2012 році». Також присутнім були показані відеосюжети різних видів надзвичайних ситуацій. Виступи методистів центру викликали неабиякий інтерес учнівської молоді.

В п’ятницю, 1 лютого, як годиться, підводили підсумки і поздоровляли переможців. Хоча треба відмітити, що переможцями можна назвати всіх – і організаторів цього дуже важливого заходу, і безпосередніх учасників, і уболівальників, адже на думку всіх, основна мета, яка ставилась перед початком «Тижня циклової комісії охорони праці і безпеки життєдіяльності», була успішно досягнута.

Методист НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Гатауллін Р.Г.

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку