Мобільний пункт продовжує свою роботу

Мобільний пункт продовжує свою роботу

      Сьогодні перед державою стоїть вкрай важливе завдання – навчити населення діям у надзвичайних ситуаціяхВиконання цього завдання потребує значних зусиль, адже необхідно змінити стереотипи мислення у свідомості наших громадян, аби кожен зрозумів, що його власне  життя і здоров’я в першу чергу залежить  від рівня його обізнаності з питань безпеки життєдіяльності та від свідомого власного  бажання опанувати ці знання. Тож, про правила безпеки життєдіяльності, порядок дій в умовах надзвичайних ситуацій слід нагадувати пересічній людині щодня: на роботі і вдома, у школі і на вулиці, у громадському транспорті, з екранів телебачення, на радіохвилях, на шпальтах газет та в Інтернет -просторі.

     Належне місце в системі навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях посідає Мобільний навчально-консультаційний пункт з навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Адже це саме та форма навчання населення, яка здатна ефективно налагодити зв’язок між населенням та фахівцями сфери цивільного захисту.

     Саме з цією метою 11 вересня  на території Староприлуцької сільської об’єднаної територіальної громади був розгорнутий  Мобільний консультаційний пункт з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях,загальне керівництво роботою якого здійснює начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області Чухрій Ю.В

     Даний пункт в цей день став осередком консультаційної, інформаційної, роз’яснювальної роботи і пропаганди знань з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності серед мешканців  територіальної громади.

     Організаторами даного проекту стали: Староприлуцька сільська об’єднана територіальна громада та Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області.

      Програма роботи консультаційного пункту була цікавою та насиченою, адже в його роботі, окрім організаторів проекту, взяли участь також  фахівці Головного управління  ДСНС України у Вінницькій області, Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України та ПАТ «Вінницягаз». Зокрема від ГУ ДСНС України у Вінницькій області було представлено три локації: психологічна, аварійно-рятувальна та водолазно-рятувальна.

      У ході роботи Мобільного пункту пересічні громадяни мали можливість детально дізнатись про засоби індивідуального захисту та правила користування ними, дії населення за сигналами оповіщення, при виявленні вибухонебезпечних предметів, надання домедичної допомоги людям, які цього потребують та багато іншої корисної інформації.

    Загалом, цього дня Мобільний консультаційний пункт відвідало понад триста мешканців Староприлуцької сільської об’єднаної територіальної громади. Найактивнішою категорією  відвідувачів була  молодь. 

     Головним принципом роботи щодо навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях є доступність знань для кожного громадянина, а робота Мобільного консультаційного пункту з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях втілює цей принцип у життя. Адже, інформація з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту для пересічних громадян стає ще доступнішою, а кожен бажаючий може отримати компетентну пораду безпосередньо від фахівців  сфери цивільного захисту, а також взяти із собою листівки, пам’ятки про те, як діяти в екстремальних умовах та що робити у тій чи іншій надзвичайній ситуації.

 

 

Завідувач обласним методичним кабінетом -

відповідальна за роботу мобільного

 консультаційного пункту  Вовченко Н.О. 

 

 https://www.youtube.com/watch?v=C-kgsOZeh2s&feature=player_embedded                        

 

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку