На Вінниччині відбулось чергове засідання науково-методичної ради

На Вінниччині відбулось чергове засідання науково-методичної ради

 

     25 квітня 2017 року на базі НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області відбулося чергове засідання науково - методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення області.

У роботі науково-методичної ради взяли участь представники Департаменту цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації, педагогічні працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області, науковці та викладачі Вінницьких вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.

        По-першому питанню порядку денного виступила завідувач обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Вовченко Н.О., яка довела до присутніх нові   керівні та  нормативно-правові документи МОН України, ДСНС України та  Вінницької облдержадміністрації з питань  цивільного захисту та безпеки життєдіяльності. Вона детально зупинилась та прокоментувала «Організаційно - методичні вказівки з підготовки населення області до дій у НС на 2017 рік».

       Проблеми наслідків Чорнобильської катастрофи, шляхи їх подолання та реалії сьогодення висвітлив у своєму виступі викладач НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Гречка В.М.- ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС.

      Далі учасники засідання мали змогу переглянути та обговорити  відеофільм «Загублений світ» із серії фільмів про Чорнобиль.

Цікавим та змістовним було інструктивно – методичне заняття  по темі: «Джерела радіації та одиниці її вимірювання. Механізм дії іонізуючих випромінювань на тканини організму», яке провів викладач НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Гречка В.М. Педагогічні працівники вищих навчальних закладів області проявили неабияку зацікавленість до даної теми. Було багато запитань, коментарів, обміну думками, наводились приклади із життя області.

         Продовжуючи  захід,  головний спеціаліст Департаменту  цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації Чагайда М.О. провела детальний аналіз надзвичайних ситуацій та подій, які мали місце на території Вінницької області в  І кварталі 2017 року, а також звернула увагу на  ризики виникнення надзвичайних ситуацій та  подій у весняний період,  їх  профілактику та попередження.

        Всі виступи мали мультимедійний супровід, тому  присутні мали змогу наочно побачити, порівняти та проаналізувати все те, про що говорили виступаючі.

        Одним із питань порядку денного засідання було  інформування з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності викладачів   кафедр та циклових комісій вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації  області та надання їм допомоги у викладанні нормативних дисциплін «Цивільний  захист», «Охорона праці» та «Безпека життєдіяльності», яке провела методист Гловацька О.В. У своєму виступі вона зробила презентацію нових навчально – методичних доробок обласного методичного кабінету НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області та нових надходжень до відеотеки Центру. 

         Учасники науково-методичної ради мали змогу отримати всі презентовані навчально – методичні доробки, відеосюжети, а також  матеріали всіх виступів на електронних носіях.

        Засідання завершилось «круглим столом» за участю всіх присутніх, де відбувся обмін думками та пропозиціями з різних питань та аспектів навчання і виховання студентів області з питань безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

                                                                             

Завідувач обласним методичним                               

кабінетом  Вовченко Н.О.

                                                                   

© 2013–2018, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку