Науково - методична рада Вінниччини розпочала свою роботу в новому навчальному році

Науково - методична рада Вінниччини розпочала свою роботу в новому навчальному році

26 вересня 2013 року на базі НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області відбулось перше в новому навчальному році засідання науково - методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення області.

У роботі науково-методичної ради (далі – НМР) взяли участь представники Управління цивільного захисту Вінницької облдержадміністрації, педагогічні та науково-педагогічні працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області, науковці та викладачі Вінницьких вищих навчальних закладів І-ІV рівня акредитації.

Зі вступною промовою до учасників звернувся голова НМР - кандидат технічних наук, доцент кафедри МБ ЦЗ Вінницького національного технічного університету Томчук Микола Антонович, який налаштував присутніх на плідну працю.

По-першому питанню порядку денного виступив викладач - методист НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Гречка Віктор Миколайович, який познайомив присутніх з основними положеннями «Кодексу цивільного захисту України».

Дана тема виступу була вибрана не випадково, адже 2 жовтня 2012 року Верховною Радою України був прийнятий Кодекс цивільного захисту України, а з 1 липня 2013 року Кодекс вступив у дію. Члени науково - методичної ради, а в основному це науково - педагогічні працівники вищих навчальних закладів області, проявили неабияку зацікавленість до даної теми. Було багато запитань, коментарів, обміну думками.Далі головний спеціаліст Управління цивільного захисту Вінницької ОДА Зоя Циркун провела детальний аналіз надзвичайних ситуацій та подій, які мали місце на території Вінницької області за 8 місяців поточного року.

Доповідач акцентувала увагу учасників заходу на окремих резонансних подіях та їх наслідках, надала практичні поради щодо дій в умовах загрози або виникнення різного виду надзвичайних ситуацій, звернувши особливу увагу присутніх на їх профілактику та попередження.Завідуюча обласним методичним кабінетом НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Наталя Вовченко зробила виступ по темі: «Що необхідно знати про самогубство».

Розкриваючи дану тему, Наталя Олександрівна використала статистичні дані щодо суїцидальних випадків, які мали місце на території Вінницької області в 2012 році. Виступ мав мультимедійний супровід, тому присутні могли наочно побачити, порівняти та проаналізувати все те, про що говорила виступаюча.

Завершилось засідання НМР круглим столом, під час якого було внесено пропозиції щодо «Плану роботи науково-методичної ради на 2013-2014 навчальний рік», нагадано про підвищення кваліфікації викладачів навчальних дисциплін «Безпека життєдіяльності» та «Цивільний захист» вищих навчальних закладів області в ІДУ ЦЗ, обговорено окремі проблеми викладання дисциплін «Безпека життєдіяльності» та «Цивільний захист» та здійснено обмін думками.

Учасники науково-методичної ради мали змогу отримати матеріали всіх виступів на електронних носіях.Підсумовуючи результати заходу, хочеться відзначити його високий науковий та методичний рівень, а також актуальність і корисність для викладачів Вінницьких вишів.

Наталя Вовченко, завідуюча обласним методичним кабінетом БЖД населення

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку