Науково - методична рада з питань ЦЗ та БЖД населення Вінницької області провела чергове засідання

Науково - методична рада з питань ЦЗ та БЖД населення Вінницької області провела чергове засідання

12 лютого 2013 року на базі НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області відбулося чергове засідання науково - методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення області.

По-першому питанню порядку денного виступив доцент кафедри «Фізичної реабілітації» Костащук Микола Васильович, який розповів присутнім про особливості викладання дисципліни «Безпека життєдіяльності» та «Цивільний захист» у Вінницькому соціально - економічному інституті «Україна». Виступаючий звернув увагу на те, що стан викладання даних дисциплін - задовільний. В інституті є навчальний кабінет та відповідне навчально - методичне забезпечення викладання нормативних дисциплін, але, разом з тим, вказав на недостатнє матеріально - технічне забезпечення навчального процесу з «Безпеки життєдіяльності» та «Цивільного захисту» у Вінницькому соціально - економічному інституті «Україна».

Викладач - методист НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Гречка Віктор Миколайович провів інструктивно - методичне заняття по темі: «Джерела радіації та одиниці її вимірювання. Механізм дії іонізуючих випромінювань на тканини організму». Дана тема заняття була вибрана не випадково, а з нової Типової навчальної програми нормативної дисципліни «Безпека життєдіяльності» для вищих навчальних закладів (2011р.). Члени науково - методичної ради, а в основному це науково - педагогічні працівники вищих навчальних закладів області, проявили неабияку зацікавленість до даного заняття. Було багато запитань, коментарів, наводились приклади із життя області.

Цікавим та змістовним був виступ професора кафедри медицини катастроф та безпеки життєдіяльності ВНМУ Тарасюка Володимира Семеновича про основні напрямки роботи та результати проведення науково - практичної конференції «Сучасні погляди і можливості в наданні екстреної медичної допомоги при надзвичайних ситуаціях у Вінницькій області», яка відбулась 02 листопада 2012 року на базі Вінницького національного медичного університету ім.М.І.Пирогова. Після виступу відбулась презентація відеофільму за матеріалами науково - практичної конференції, в якому було чітко та послідовно висвітлено її практичну частину.

Завідуюча методичним кабінетом НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Вовченко Н.О. провела детальний аналіз надзвичайних ситуацій, які мали місце на території Вінницької області в 2012 році. Виступ мав мультимедійний супровід, тому присутні мали змогу наочно побачити, порівняти та проаналізувати все те, про що говорила виступаюча.

Засідання завершилось «круглим столом» за участю всіх присутніх, де відбувся обмін думками та пропозиціями з різних питань та аспектів навчання і виховання студентів області з безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Завідуюча методичним кабінетом Вовченко Н. О.

 

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку