Навчаємо населення об’єднаних територіальних громад

Навчаємо населення  об’єднаних територіальних громад

 

     Найбільшою цінністю держави завжди була і залишається людина, її життя та здоров’я. Держава докладає великих зусиль створюючи умови безпечної життєдіяльності людини як у середовищі навчання та праці, так і у середовищі  мешкання. Просвіта населення є основою профілактики, попередження і запобігання надзвичайним ситуаціям, а також визначає той важливий напрямок роботи ДСНС України, який спроможний докорінно поліпшити безпечне існування нашого суспільства.

     Саме з цією метою 10 травня  на території Немирівської міської об’єднаної територіальної громади був розгорнутий  Мобільний консультаційний пункт з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях,загальне керівництво роботою якого здійснює начальник Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області Чухрій Ю.В

     Даний пункт в цей день став осередком консультаційної, інформаційної, роз’яснювальної роботи і пропаганди знань з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності серед мешканців  територіальної громади.

     Організаторами даного проекту стали: Немирівська міська об’єднана територіальна громада та Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Вінницької області.

      Програма роботи консультаційного пункту була цікавою та насиченою, адже в його роботі, окрім організаторів проекту, взяли участь також  фахівці Головного управління  ДСНС України у Вінницькій області та ПАТ «Вінницягаз». Зокрема від ГУ ДСНС України у Вінницькій області було представлено чотири локації: психологічна, медична, аварійно-рятувальна та водолазно-рятувальна.

      Відвідувачам консультаційного пункту були запропоновані:

           майстер-класи з питань надання домедичної допомоги постраждалим в надзвичайних ситуаціях;

           тренінги по одяганню засобів індивідуального захисту, використанню первинних засобів пожежегасіння та виготовленню найпростіших засобів захисту органів дихання;

           тематичні бесіди і консультації  щодо порядку дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій; дотримання правил безпечного поводження на воді; алгоритму надання першої психологічної допомоги постраждалим; необхідності дотримання основних правил безпеки під час користування усіма видами газового обладнання та багато іншого.

      Для наймолодших відвідувачів Мобільного пункту  організатори підготували перегляд відеосюжетів з питань безпечної життєдіяльності дитини. Також в ігровій та доступній формі малечі розповіли про те, як необхідно поводитись у разі виявлення невідомих та підозрілих предметів.

      Загалом, цього дня Мобільний консультаційний пункт відвідало понад сімсот мешканців Немирівської міської об’єднаної територіальної громади. Найактивнішою категорією  відвідувачів була  молодь.  Для найменших та найдопитливіших за активну участь у заході організатори підготували цікаві подарунки, завдяки яким діти,  повернувшись додому, зможуть закріпити отримані знання та навички, аби літні канікули стали для них цікавими та безпечними.

      Сьогодні  вже ні в кого не виникає сумніву, що одним з найбільш ефективних способів навчання всіх верств населення порядку дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій є добре організована пропаганда. Адже вона не тільки надає людям необхідні знання про засоби і способи захисту, а й готує їх психологічно правильно реагувати на можливі загрози і небезпеки

 

Завідувач обласним методичним кабінетом -

відповідальна за роботу мобільного

консультаційного пункту  Вовченко Н.О. 

                                    

 

                                                                   

© 2013–2018, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку