Навчання класних керівників загальноосвітніх закладів м. Жмеринки та району

Відповідно до постанови КМУ від 23.10.2013 р. №819 «Про затвердження порядку проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань ЦЗ», наказу МОН України від 03.09.209 №814 та з метою виконання «Плану комплектування навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Вінницької області слухачами», з 08.01 по 10.01 2014 року учителі (класні керівники 2-х, 6-х, 7-х класів) загальноосвітніх навчальних закладів міста Жмеринки та Жмеринського району пройшли функціональне навчання у сфері ЦЗ під керівництвом фахівців НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області та опрацювали навчальний курс за обов’язками класного керівника.

Виїзні заняття з такою багаточисельною категорією вчителів проходили вперше, саме тому їх організацію та проведення (структуру, тематику, зміст, навчально-методичне забезпечення, технічне обладнання та мультимедійний супровід) було заздалегідь ретельно продумано педагогічними працівниками та затверджено керівництвом Центру.

Також, участь в організації цього важливого заходу, а саме: забезпечення відповідної кількості слухачів, взяли головний спеціаліст управління освіти Жмеринської міської ради Т.П.Жовтун та методист Жмеринського районного відділу освіти Ю.Ю. Кошкін

Навчання відбулось на базі ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Жмеринки. Директор закладу М.Й.Бігун виділив для проведення занять комфортні приміщення – актову залу з мультимедійним обладнанням та класні кімнати. Навчав педагогів фахівець Центру, завідувач навчально-консультаційним пунктом міста Жмеринки Г.Ф.Костенко (тематика занять: «НС і вплив їх наслідків на життєдіяльність населення та діяльність об’єкта», «Захист населення і територій від НС»). До проведення занять також були залучені: методист обласного методичного кабінету БЖД населення О.В.Гловацька (тематика занять: «Методика проведення занять з цивільного захисту з учнями 2-го (6-го; 7-го) класу») та лікар В.М. Музика (тематика занять: «Надання домедичної допомоги при НС техногенного та природного характеру»).

По закінченню навчання, класні керівники 2-х, 6-х, 7-х класів отримали посвідчення про проходження функціонального навчання а також в електронному вигляді матеріали занять, методичні посібники «Цивільний захист» (відповідно для 2-го; 6-го; 7-го кл.) та інші методичні наробки, підготовлені методистами обласного методкабінету БЖД населення. Данні навчально-методичні матеріали обов’язково стануть у нагаді педагогам під час ефективного проведення занять з цивільного захисту з учнями а також у виховному процесі з формування у учнівської молоді культури безпечної поведінки.

За відгуками класних керівників, набуті за результатами занять знання допоможуть їм у:

- ефективному та більш якісному навчанні учнів основам цивільного захисту;

- удосконаленні рівня теоретичної та практичної підготовки дітей до вмілих дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій;

- компетентному вирішенні проблеми безпечної життєдіяльності в учнівському колективі;

- приверненні уваги педагогічних працівників та батьків учнів до створення безпечних умов під час перебування дитини вдома, у довкіллі, у навчальному закладі та за його межами, на відпочинку тощо.

Навчання класних керівників загальноосвітніх навчальних закладів міста та району у сфері цивільного захисту під керівництвом фахівців Центру не залишилось поза увагою представників преси та телебачення м. Жмеринки. Відповідні відеосюжети були представлені у новинах міста та на сторінках місцевих газет.

 

Методист обласного методичного кабінету БЖД населення О. Гловацька

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку