Навчання юних мешканців постраждалих від вибухів територій

Навчання юних мешканців постраждалих від вибухів територій

Ми живемо в стрімкий і бурхливий час третього тисячоліття. Сьогодні людину,  на превеликий жаль, майже на кожному кроці підстерігають різного виду небезпеки: пожежі, повені, аварії, катастрофи, а останнім часом ще й збройні конфлікти. Всі ці небезпеки, дають нам чітко зрозуміти, що ніхто в світі не застрахований від біди, а особливо це стосується дітей - найбільш вразливої та непідготовленої до життя категорії населення.

2 жовтня у дошкільних та загальноосвітніх закладах м. Калинівки та більшості  інших населених пунктів, які постраждали внаслідок вибухів боєприпасів на арсеналі, було відновлено  навчальний процес, а рівно через тиждень -  9 жовтня було відновлено навчальний процес і у ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Павлівки Калинівського району, яка найбільше постраждала внаслідок цієї надзвичайної ситуації. 2 та 9 жовтня відповідно, в усіх навчальних закладах постраждалих територій проводились тематичні уроки (заняття) щодо правил поведінки при  знаходженні вибухонебезпечних предметів.

Навчально-методичним центром ЦЗ та БЖД Вінницької області  на території ЗОШ №1 м. Калинівки та ЗОШ с. Павлівки Калинівського району було організовано роботу Мобільного консультаційного пункту з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях. Головною метою діяльності пункту є проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з усіма верствами  населення  щодо правил поведінки в умовах загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.  До  роботи пункту, окрім організаторів, залучались також фахівці ГУ ДСНС України у Вінницькій області, Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України,  ПАТ «Вінницягаз» та Вінницької  міської  рятувально-водолазної служби.

Відвідувачам консультаційного пункту були запропоновані: майстер-класи з питань надання домедичної допомоги постраждалим в надзвичайних ситуаціях; тренінги по одяганню засобів індивідуального захисту, використанню первинних засобів пожежегасіння та виготовленню найпростіших засобів захисту органів дихання; тематичні бесіди і консультації з актуальних питань цивільного захисту і безпеки життєдіяльності та багато іншого. Основну увагу було акцентовано на чіткому порядку дій у разі виявлення підозрілих предметів. В актових залах навчальних закладів  учням  демонстрували навчальні фільми та відеосюжети по темі «Небезпечні знахідки» з подальшим їх коментарем. Консультанти мобільного консультаційного пунктузастерегли дітей ні в якому разі не чіпати знахідки руками, не розбирати  і не розпилювати боєприпаси, самостійно не переносити їх з місця на місце, не збирати та не здавати такі предмети в металобрухт, тому що це є реальною загрозою їх здоров’ю та навіть життю. 

Учні та працівники даних навчальних закладів з неабияким інтересом і зацікавленістю відвідували всі станції мобільного консультаційного пункту. Уважно слухали інформацію, виконували практичні дії, задавали багато питань а також  наводили приклади з недавно пережитої ними надзвичайної ситуації державного рівня.

Для нас завжди було дуже важливим навчити дітей безпечно поводитися у повсякденному житті, а враховуючи наслідки надзвичайної ситуації, яка виникла на території м. Калинівки та інших населених пунктів, які постраждали внаслідок вибухів боєприпасів на арсеналі, такі знання для юних мешканців постраждалих територій стали вкрай необхідними і першочерговими.

Вже ні в кого не викликає сумнів, що саме добре організована пропаганда є одним з найбільш ефективних способів навчання всіх верств населення порядку дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. Вона не тільки надає людям необхідні знання про засоби і способи захисту, а й готує їх психологічно правильно реагувати на можливі загрози і небезпеки.

 

Завідувач обласним методичним кабінетом -

відповідальна за роботу мобільного

консультаційного пункту

                                                               Вовченко Н.О. 

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку