Навчений – значить озброєний

Найбільшою цінністю держави завжди була і залишається людина, її життя та здоров’я. Держава докладає великих зусиль створюючи умови безпечної життєдіяльності людини як у середовищі навчання та праці так і у середовищі мешкання. Поза всяких сумнівів, одним з найбільш ефективних способів навчання всіх верств населення порядку дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій є добре організована пропаганда. Вона не тільки надає людям необхідні знання про засоби і способи захисту, а й готує їх психологічно правильно реагувати на можливі загрози і небезпеки.

Саме з цією метою в місті Вінниці протягом трьох днів: 16, 17 та 18 грудня працюватиме мобільний консультаційний пункт з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях.

Даний пункт на цей період стане осередком консультаційної, інформаційної, роз’яснювальної роботи і пропаганди знань з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності серед мешканців нашого міста.

Організаторами даного проекту стали:

ГУ ДСНС України у Вінницькій області та НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області, за активного сприяння Вінницької міської ради.

Головними завданнями мобільного консультаційного пункту є:

- проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з населенням щодо правил поведінки в умовах загрози або виникнення надзвичайних ситуацій;

- сприяння розвитку громадської свідомості щодо особистої та колективної безпеки;

- підвищення рівня морально-психологічної підготовки населення до дій в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій.

Мобільний консультаційний пункт своєю діяльністю повинен:

- довести до населення інформацію про види небезпек, характерних для території нашої області та порядку дій у разі їх загрози та виникнення;

- створити умови для самостійного вивчення населенням посібників, пам’яток, рекомендацій та інших навчально-інформаційних видань;

- надати інформацію населенню щодо прав та обов’язків громадян України у сфері цивільного захисту;

- навчити правильному порядку дій за попереджувальним сигналом «Увага всім!» та у разі проведення евакуаційних заходів.

Програма роботи консультаційного пункту буде цікавою та насиченою, адже до його роботи, окрім організаторів проекту, залучатимуться також фахівці:

Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста України;

Вінницького територіального центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;

ПАТ «Вінницягаз»;

ПАТ «Вінницяобленерго»;

кафедри медицини катастроф та безпеки життєдіяльності Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова та інші.

Відвідувачам консультаційного пункту будуть запропоновані:

майстер-класи з питань надання домедичної допомоги постраждалим в надзвичайних ситуаціях;

тренінги по одяганню засобів індивідуального захисту, використанню первинних засобів пожежегасіння та виготовленню найпростіших засобів захисту органів дихання;

тематичні бесіди і консультації з актуальних питань цивільного захисту і безпеки життєдіяльності та багато іншого.

Робота консультантів мобільного консультаційного пункту спланована таким чином, щоб кожний його відвідувач міг отримати вичерпну інформацію (роз’яснення) щодо питань гарантованого забезпечення захисту та правильного порядку дій в умовах загрози або виникнення надзвичайних та нестандартних побутових ситуацій.

Сьогодні вже ні в кого не виникає сумніву, що саме просвіта населення є основою профілактики, попередження і запобігання надзвичайним ситуаціям, а також визначає той важливий напрямок роботи ДСНС України, який спроможний докорінно поліпшити безпечне існування нашого суспільства. Кожний громадянин повинен запам’ятати одну просту річ, що надзвичайну ситуацію, як і будь-яку іншу нестандартну побутову ситуацію набагато легше попередити, аніж потім ліквідувати її наслідки.

Шановні вінниччани та гості нашого міста!

Запрошуємо вас відвідати мобільний консультаційний пункт з питань навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, який працюватиме протягом 16, 17 та 18 грудня з 10 до 16 години на площі Героїв Небесної сотні.

Завідувач обласним методичним кабінетом БЖД населення Центру - відповідальна за роботу

мобільного консультаційного пункту Вовченко Н.О.

/   /   /   /
© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку