Перевіряючи, вчимо і надаємо допомогу

Відповідно до Плану роботи Управління ДСНС України у Вінницькій області на 2013 рік, затвердженого Начальником цивільного захисту області – Головою Вінницької обласної державної адміністрації, проводиться комплексна перевірка стану реалізації заходів державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій області від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, цивільного захисту, готовності органів управління та сил реагування до дій при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій. З початком нового навчального року, у складі комісій Управління ДСНС беруть активну участь працівники обласного методичного кабінету БЖД населення НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області. Така робота проводиться згідно Плану спільних заходів Управління ДСНС України у Вінницькій області та Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області з удосконалення організації підготовки керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту на ІІ півріччя 2013 року.

Методисти Центру вивчають стан підготовки керівного складу і населення районів області способам захисту в разі виникнення надзвичайних, несприятливих побутових або нестандартних ситуацій та організації тренувань за такими показниками:

— стан підготовки керівників, посадових осіб і працівників, на яких покладено організацію цивільного захисту;

— організація навчання населення способам захисту та діям за надзвичайних ситуацій, а саме:

— стан навчання населення, зайнятого у сфері виробництва і обслуговування;

— стан навчання населення, не зайнятого у сфері виробництва і обслуговування;

— стан підготовки учасників навчально-виховного процесу у закладах освіти;

— стан пропаганди знань у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій.

Який реальний результат дає участь працівників обласного методичного кабінету БЖД населення в роботі таких комісій?

По-перше, ми бачимо реальну картину з визначених питань в районах, що перевіряються.

По-друге, під час роботи комісій методистами надається консультаційно-методична допомога посадовим особам, які відповідають за організацію та проведення заходів з цивільного захисту, з питань підготовки керівного складу та навчання населення, що проживає на даній території.

По-третє, аналіз проблемних питань з вищезазначеного напрямку роботи дає можливість скорегувати плани комплектування Центру слухачами, вишукати додаткові резерви.

Результати своєї роботи методисти відображають у відповідному розділі Акту проведення інспекторських перевірок, що є хорошим стимулом для керівників районної ланки щодо усунення виявлених недоліків і загалом покращення роботи з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності на місцях.

Підсумовуючи, можна сказати, що знайдена ще одна форма ефективної роботи Центру зі структурами області, які відповідають за організацію і проведення роботи з підготовки керівних кадрів і населення в разі виникнення різного роду надзвичайних, несприятливих або нестандартних ситуацій.

Методист обласного методичного кабінету БЖД населення Гатауллін Р.Г.

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку