Підвищення рівня захисту населення - першочергове завдання сьогодення

Педагогічними працівниками НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області проводиться активна робота щодо підвищення рівня захисту населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. Особливу актуальність даний напрямок діяльності набув в останні місяці. На що звертається увага в першу чергу, які конкретно проводяться заходи?

Спільно з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування налагоджена робота з підготовки і видання експрес-інформацій, навчальних і наочних матеріалів, рекомендацій, пам’яток для населення про можливий ризик під час надзвичайних ситуацій та способи дій і поведінку, якої слід дотримуватися. За сприянням Департаменту цивільного захисту облдержадміністрації та за активної участі працівників обласного методичного кабінету БЖД населення на сайті Вінницької обласної державної адміністрації в розділі «Всі новини» створена сторінка, на якій розміщуються методичні рекомендації, навчальні плакати, пам’ятки населенню щодо дій у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, особливо соціального і воєнного характеру. Акцент робиться на правильний порядок дій: за попереджувальним сигналом «Увага всім!»; у разі знаходження підозрілих предметів; отриманні інформації про замінування тощо. Такі навчально – методичні матеріали, які виконані у форматі А-4 і А-3, завжди можна роздрукувати і оперативно розповсюдити.

Активно проводиться робота з надання консультаційних, аналітичних, методичних та інших кваліфікованих послуг з питань розроблення необхідних наочних і навчальних матеріалів, особлива увага приділяється наповненню «Інформаційно-довідкових куточків з питань цивільного захисту». Методистами обласного методичного кабінету БЖД населення розроблений оригінал-макет такого куточка, який відповідає вимогам сучасного законодавства у сфері цивільного захисту. На його основі вже переобладнані куточки на багатьох суб’єктах господарювання м. Вінниці та області.

Ефективно здійснюється консультаційно-методичний супровід (за допомогою електронної пошти) роботи консультаційних пунктів з питань цивільного захисту при ЖЕО та сільських (селищних) радах та розповсюдження через них методичних рекомендацій, пам’яток і звернень до населення відповідно до ситуації. Така робота проводиться щомісячно (через районні державні адміністрації).Таким чином непрацююче населення області має можливість оперативно отримати необхідну інформацію. Активно сприяють такому виду діяльності завідувачі навчально-консультаційних пунктів Центру в містах Жмеринка, Могилів-Подільський, Хмільник. Крім того, проведені додаткові виїзні заняття з відповідальними особами за роботу консультаційних пунктів.

Працівники установи всебічно сприяють та беруть участь в інформаційних та агітаційних заходах громадських організацій щодо навчання незайнятого у сфері виробництва та обслуговування населення захисту та діям в умовах надзвичайних, несприятливих та нестандартних ситуацій. Така робота проводилась в позаробочий час у формі надання інформації (консультацій) та розповсюдження навчально-методичних матеріалів серед мешканців спальних районів м. Вінниці та в місцях масового скупчення людей. В таких навчаннях взяло участь понад тисячі вінничан.

Постійно надається консультаційно-методична допомога керівникам житлово-експлуатаційних організацій щодо підготовки найпростіших укриттів (цокольних, підвальних та інших приміщень, пристосованих для цих цілей) для захисту непрацюючого населення від дії засобів ураження на особливий період.

Треба відмітити, що робота щодо підвищення рівня захисту населення ще більше активізується під час «Місячника цивільного захисту», який традиційно проводиться на Вінниччині з 17 вересня по 17 жовтня. В рамках місячника проводяться зустрічі з колективами підприємств, установ та організацій, під час яких працівникам в доступній формі надається інформація щодо поведінки в разі виникнення різних видів надзвичайних, нестандартних ситуацій (в т.ч. воєнного характеру). Такі зустрічі вже проведені у Вінницькій дитячій музичній школі №1, Вінницькій дитячій школі мистецтв, ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області, багатьох загальноосвітніх навчальних закладах. На черзі – ПАТ «Вінницягаз», Департамент агропромислового розвитку облдержадміністрації, комунальні підприємства, багато інших суб’єктів господарювання міста і області.

Педагогічні працівники НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області добре розуміють, що максимально широке охоплення громадян різними видами і формами роботи щодо підвищення рівня захисту у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій може дати реальний позитивний результат, що в підсумку вирішує основне завдання – збереження життя і здоров’я наших співвітчизників.

Методист ОМК БЖД населення

Р.Г. Гатауллін

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку