Підвищення рівня захисту учасників навчально-виховного процесу ДНЗ міста – важливе завдання сьогодення

16 лютого на базі загальноосвітнього навчального закладу «ЗШ І-ІІІ ст. №4 ім. Д.І. Менделєєва Вінницької міської ради» відбувся інструктивно-методичний семінар для керівників ДНЗ міста Вінниці на тему: «Підвищення рівня захисту учасників навчально-виховного процесу дошкільних навчальних закладів міста» за сприяння департаменту освіти і науки Вінницької міської ради. Семінар підготували та провели працівники Навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області.

Зі вступним словом до учасників семінару звернулась завідувач Обласним методичним кабінетом безпеки життєдіяльності населення (далі - ОМК БЖД населення) Наталія Вовченко. Наталія Олександрівна ознайомила присутніх із планом проведення семінару та виразила сподівання на те, що отримані під час інструктивно-методичного семінару знання матимуть практичну цінність для педагогічних працівників ДНЗ.

У теоретичному блоці методист ОМК БЖД населення Рустам Гатауллін ознайомив присутніх з діяльністю навчального закладу в режимі «підвищеної готовності», а саме керівними документами, які регламентують організацію роботи з цивільного захисту в ДНЗ. Рустам Геніятулович також провів для педагогів інструктивно-методичне заняття на тему: «Організація заходів щодо підвищення рівня захисту учасників навчально-виховного процесу у режимі підвищеної готовності».

У своєму виступі із відео супроводом на тему «Підвищення рівня захисту учасників навчально-виховного процесу закладів освіти міста» Наталія Вовченко акцентувала увагу педагогів на діях учасників навчально-виховного процесу за сигналом «Увага всім!» та на безумовному виконанні першочергових заходів для створення безпечних умов перебування дітей у навчальному закладі.

З особливостями проведення інфомаційно-роз’яснювальної роботи з учнівським, педагогічним та батьківським колективами у «режимі підвищеної готовності» учасників семінару ознайомила методист ОМК БЖД населення Ольга Гловацька. У виступі-презентації Ольга Володимирівна використала актуальні навчально-методичні матеріали (пам’ятки, посібники, плакати, відео матеріали), підготовлені працівниками ОМК БЖД населення для забезпечення ефективної інформаційно - роз’яснювальної роботи педагогів з вихованцями, батьками та педагогами.

У практичному блоці семінару майстер виробничого навчання Володимир Кучальський провів із учасниками семінару тренінг щодо надання домедичної допомоги постраждалим при різних видах ушкоджень; ще педагоги подивились навчальний фільм із алгоритмом дій при наданні домедичної допомоги.

Підвів підсумки семінару головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти, дистанційної освіти та впровадження ІКТ департаменту освіти ВМР Олександр Слободинський. Він подякував працівників Центру за систематизацію актуальних, зважаючи на сьогодення, знань педагогів ДНЗ міста з напрямку «цивільний захист та безпека життєдіяльності», що дозволить їм суттєво підвищити рівень захисту учасників навчально-виховного процесу.

Методист ОМК БЖД населення

О.В. Гловацька

 

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку