Підвищення рівня захисту учасників навчально-виховного процесу закладів освіти області – нагальне питання сьогодення

11 лютого 2015 року в актовій залі Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників для начальників управлінь та відділів освіти міст обласного значення та районних державних адміністрацій Вінницької області, керівників закладів професійно-технічної освіти області, а також директорів шкіл-інтернатів обласного підпорядкування був проведений інструктивно-методичний семінар на тему: «Підвищення рівня захисту учасників навчально-виховного процесу закладів освіти області».

Мета семінару:

ознайомити начальників управлінь та відділів освіти міст обласного значення та районних державних адміністрацій Вінницької області з:

- документами, які регламентують організацію роботи з цивільного захисту в загальноосвітніх навчальних закладах в режимі підвищеної готовності;

- організацією і проведенням заходів щодо підвищення рівня захисту учасників навчально-виховного процесу у режимі підвищеної готовності;

- особливостями проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з учнівським, педагогічним та батьківським колективами у режимі підвищеної готовності;

показати практичні прийоми надання домедичної допомоги постраждалому при різних видах ушкоджень;

привернути увагу керівників освіти області до створення безпечних умов перебування учнів у навчальному закладі.

На початку семінару заступник директора Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Андрій Лисак довів план проведення семінару, представив виступаючих – методистів НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Рустама Гатаулліна і Ольгу Гловацьку, майстра виробничого навчання Володимира Кучальського, наголосив на важливості і актуальності питань, які запропоновані до розгляду.

Виступ методиста Центру Рустама Гатаулліна був розбитий на декілька частин. В першій частині присутнім було доведено вимоги нормативно-розпорядчих документів, які регламентують діяльність державних органів управління всіх рівнів (у тому числі освітянських) в умовах режиму підвищеної готовності і особливості їх виконання в системі освіти Вінницької області. Далі виступаючий звернув увагу керівників на необхідність уточнення планів реагування на надзвичайні ситуації з урахуванням ситуації, яка склалася в державі. Учасникам семінару був презентований відредагований навчально-методичний посібник «Основні документи з питань цивільного захисту, які розробляються в загальноосвітніх навчальних закладах».

Особливу увагу було звернено на вдосконалення системи оповіщення в навчальних закладах у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, а також інформування учасників навчально-виховного процесу. Вкотре виступаючий наголосив на необхідності і важливості створення такого важливого засобу доведення інформації з нагальних питань цивільного захисту, як «Інформаційно-довідкового куточку з питань цивільного захисту», яким вимогам сьогодення він повинен відповідати.

У своєму виступі Рустам Гатауллін також приділив увагу таким проблемам, як проведення практичних заходів (тренінгів з евакуації), приведення у готовність сховищ та найпростіших укриттів цивільного захисту (підвалів), а також коротко іншим проблемам, які необхідно вирішити найближчим часом.

Методист Центру Ольга Гловацька детально висвітила питання організації та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з учнівським, педагогічним та батьківським колективами навчальних закладів. Фахівець нагадала присутнім основні завдання даного напрямку діяльності, форми проведення заходів, їх мету. Учасникам семінару були показані зразки пам’яток, плакатів, методичних рекомендацій, посібників, розроблених методистами Центру на допомогу педагогічним працівникам в організації та проведенні заходів з питань цивільного захисту, продемонстровано способи і засоби їх використання в навчально-виховному процесі. Окрім друкованих матеріалів, освітянам були показані відеоролики щодо правил поведінки у разі виявлення підозрілих і вибухонебезпечних предметів (для підлітків і дітей молодшого шкільного віку).

Також Ольга Гловацька загострила увагу присутніх на необхідності якісної підготовки і проведення обов’язкових заходів з питань цивільного захисту і безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах і професійно-технічних закладах освіти, а саме: «Дня цивільного захисту», «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності», участі в обласному «Місячнику цивільного захисту» з урахуванням вимог сьогодення.

В останній частині семінару майстер виробничого навчання Володимир Кучальський продемонстрував і прокоментував навчальний фільм щодо надання домедичної допомоги постраждалим у надзвичайній ситуації.

Підводячи підсумки інструктивно-методичного семінару, Андрій Лисак подякував виступаючим і поставив конкретні завдання керівникам органів управління освітою області щодо виконання заходів безпеки підростаючого покоління Вінниччини.

Методист ОМК БЖД населення

Р. Гатауллін

 

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку