Плідна взаємодія складових територіальної підсистеми – запорука безпечної життєдіяльності області

Плідна взаємодія складових територіальної підсистеми – запорука безпечної життєдіяльності області

26 листопада 2013 року в Управлінні цивільного захисту Вінницької обласної державної адміністрації, відповідно до «Плану розвитку й удосконалення цивільної оборони та основних заходів з підготовки цивільного захисту області у 2013 році», відбувся навчально-методичний збір щодо планування заходів з підготовки цивільного захисту області у 2014 році.

Метою збору було:

1. Визначити основні завдання з підготовки цивільного захисту на 2014 рік, порядок планування заходів цивільного захисту.

2. Вивчити вимоги керівних документів і особливості планування основних заходів з підготовки цивільного захисту на 2014 рік.

3. Визначити єдині погляди та підходи у сфері запобігання надзвичайним ситуаціям техногенного та природного характеру, захисту населення і територій та порядку проведення навчання керівного складу та фахівців області, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту.

4. Підвищити професійну підготовку осіб, залучених на збір.

У зборі взяли участь: начальники відділів цивільного захисту міст і районів; керівний склад та фахівці управління цивільного захисту облдержадміністрації; керівний склад навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області.

В ході збору розглядались наступні питання:

1. Основні завдання та особливості планування основних заходів з підготовки цивільного захисту на 2014 рік. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2014 рік».

2. Робота державних районних адміністрацій, міськвиконкомів міст обласного значення щодо підготовки до комплексної перевірки стану цивільного захисту області у 2014 році.

3. Основні завдання в сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у 2014 році.

4. Основні завдання щодо розвитку та удосконалення системи оповіщення області у 2014 році.

5. Про стан надання звітної інформації щодо накопичення матеріальних резервів в районах та містах області.

6. Про організацію роботи комісії з питань ТЕБ та НС.

7. Особливості організації підготовки населення області до дій у надзвичайних ситуаціях.

8. Організація навчання керівного складу та фахівців діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту.

В ході збору перед учасниками виступив начальник НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області Чухрій Ю.В. В своєму виступі він звернув увагу присутніх на ряд важливих питань, а саме:

­проінформував про виконання «Плану комплектування Центру слухачами у 2013 році», зробивши детальний аналіз по кожному району (місту);

вказав на основні причини низького рівня виконання Плану комплектування окремими районами;

звернув увагу на те, що з жовтня 2013 року Центр проводить спеціальні навчання з питань пожежної безпеки за двома програмами (7 год. та 12 год.);

проінформував про дистанційну форму навчання слухачів, яку Центр запровадив з жовтня 2013 року, до речі, першим в мережі НМЦ ЦЗ та БЖД областей України;

загострив увагу на останніх нормативно - розпорядчих документах КМУ та ДСНС України, зокрема на «Організаційно - методичних вказівках з підготовки працюючого населення до дій у НС», які чітко визначають напрямки подальшої взаємодії Управління ЦЗ облдержадміністрації та Центру а також на інші важливі питання.

На завершення свого виступу Юрій Володимирович висловив щирі сподівання на подальшу плідну співпрацю, яка повинна бути чіткою, послідовною, систематичною, а головне дієвою – сприяти підвищенню рівня знань, умінь та навичок керівного складу і фахівців області у сфері цивільного захисту.

Завідуюча обласним методичним кабінетом БЖД населення Вовченко Н.О.

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку