Поради тим, хто боїться літати.

Поради тим, хто боїться літати.

 

         Літо - час відпусток. Хочеться поїхати відпочити, вдихнути повітря свободи. Для кожної подорожі можна вибрати певний вид транспорту, кожен з нас намагається підібрати для себе найцікавіший варіант.

         Літак - найпопулярніший і безпечний вид транспорту в туризмі. У ньому комфортно, навіть найтриваліший переліт буде коротше за часом, ніж пересування на інших видах транспорту.

           Як вести себе в літаку: декілька порад психологів для тих, хто боїться літати.

           Зараз досить часто можна почути фразу "боюся літати на літаку", незважаючи на те, що статистика впевнено доводить: літак - найбезпечніший вид транспорту. Насправді, в тому, що Ви боїтеся літати, нічого страшного немає. Однак з цим потрібно однозначно боротися, адже паніка і неконтрольована поведінка може стати серйозною проблемою і неабияк зіпсувати подорож. Кілька порад для тих, хто боїться літати. Запам'ятайте, як вести себе в літаку, і тоді польоти в небо стануть вашим улюбленим заняттям і відпочинком для Вас.

1. Люди, які бояться літати, повинні чітко уявляти, в якій частині літака краще сісти. Якщо Ви боїтеся висоти, то не сідайте поруч з ілюмінатором. Якщо Ви боїтеся турбулентності, не сідайте в кінці літака, там трясе найбільше. Якщо Ви страждаєте на клаустрофобію (страх закритих приміщень), ваше місце має бути поруч з аварійним виходом або, якщо воно зайняте - біля проходу. Вибрати собі місце можна при on-line реєстрації або попросити на стійці реєстрації вже безпосередньо в аеропорту.

2. Подбайте про одяг, він повинен бути зручним. Це допоможе Вам відчувати себе як вдома і, відповідно, розслабитися. Особливо якщо Вам доведеться провести в небі кілька годин. Не треба соромитися переодягатися на час польоту. Візьміть з собою улюблені домашні тапочки, попросіть у стюардеси принести ковдру і подушку - і побачите, в теплі і комфорті Ви відразу заспокоїтеся.

3. Для тих, хто боїться літати, маленька банальна порада - користуватися льодяниками. Певною мірою вони змінять ход ваших думок, а також смачна забава перешкоджає закачуванню і закладеності у вухах. Також в таких випадках допоможе жувальна гумка. Якщо вона буде фруктова або з улюбленим смаком - ідеально. Вчені пояснюють цей факт тим, що доросла людина, перебуваючи в стані стресу, підсвідомо прагне повернутися в щасливі і безтурботні моменти дитинства. Процеси жування допомагають йому в цьому.

4. Для тих, хто боїться літати, протипоказано думати погано. Зробіть кілька вправ і включіть свою фантазію. Спробуйте спочатку уявити лякаючу ситуацію, в тому вигляді, в якому Ви її боїтеся. Після цього переграйте фінал, щоб він став абсолютно нестрашним, а, навпаки, навіть комічним.

5. Один з кращих способів розслабитися - глибоке дихання. Такою методикою користувалися ще стародавні йоги. З її допомогою вони досягали стану умиротворення. Тому практикуйте її і забудьте про всі свої страхи. Постарайтеся глибоко вдихнути животом, а потім повільно видихай через рот (видих повинен бути вдвічі довше, ніж вдих). Таке глибоке, уповільнене дихання запускає в дію реакцію релаксації, а за нею йде цілий ланцюжок змін в організмі: сповільнюється серцевий ритм, до кінцівок прибуває кров і розслабляються м'язи. Також спробуйте зробити так: зосередьтеся на диханні, закрийте очі і уявіть, як з видихом Вас залишає напруга і занепокоєння.

6. Під час польоту і коли злітаєте, частіше дивіться у вікно. Адже так Ви бачите, що піднімаєтеся в небо, обстановка за бортом - стабільна. Так у Вас є можливість контролювати ситуацію. А коли людина відчуває себе господарем подій, коли вона має контроль, відповідно і відчуває себе впевнено. Тоді зникає страх і паніка.

7. У політ візьміть з собою м'яку іграшку або приємну на дотик річ, щоб в руках завжди було щось приємне і об'ємне. Адже на кінцівках знаходяться багато нервових закінчень. Коли Ваші руки зайняті чимось, це відволікає мозок. І зовсім немає часу думати про погане. Особливо ця порада стане в нагоді тим, хто літає з дітьми.

 

Завідувач КНІТ  Тетяна Вовк

 

 

 

 

© 2013–2018, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку