ПРОВЕДЕННЯ ВИЇЗНИХ ЗАНЯТЬ З КЛАСНИМИ КЕРІВНИКАМИ 2-х, 6-х, 7-х КЛАСІВ ЧЕРНІВЕЦЬКОГО РАЙОНУ

У Навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області за програмами постійно діючих семінарів з функціонального навчання у сфері цивільного захисту активно застосовуються виїзні заняття. Дана форма навчання проводиться з метою залучення до навчання більшої кількості слухачів та економії бюджетних коштів.

10 січня 2014 року такі заняття були проведені майстрами виробничого навчання і методистом обласного методичного кабінету БЖД населення Центру з класними керівниками 2-х, 6-х, 7-х класів загальноосвітніх навчальних закладів Чернівецького району.

Майстер виробничого навчання Іван Яремчук розповів присутнім про надзвичайні ситуації, які характерні для Вінниччини, довів оперативну інформацію про стан природно-техногенної безпеки регіону за минулий рік, звернувши особливу увагу на показники дитячої смертності і травматизму внаслідок різного виду надзвичайних ситуацій. Далі фахівець охарактеризував засоби індивідуального захисту, які застосовуються для убезпечення населення від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, в тому числі дитячі (види засобів, їх будову, комплектацію, захисні властивості, способи застосування). В останньому блоці свого заняття Іван Петрович ознайомив педагогів з комплексом заходів із захисту населення від надзвичайних ситуацій.

Як завжди цікаво і корисно для слухачів провів заняття старший майстер виробничого навчання Володимир Кучальський. Присутнім були показані основні способи надання само- та взаємодопомоги в разі отримання різного роду травм – при кровотечі, переломах, втраті свідомості та інших негараздів із застосуванням медичних засобів захисту.

Методист обласного методичного кабінету БЖД населення Рустам Гатауллін довів основні керівні документи, які регламентують навчання педагогічних працівників у сфері цивільного захисту, детально розповів про організацію занять за визначеною тематикою на основі методичного посібника «Цивільний захист», розробленого методистами НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області спеціально для класних керівників 2-х, 6-х, 7-х класів. Також були презентовані навчально-методичні матеріали з питань ЦЗ та БЖД, які допоможуть педагогам якісніше і ефективніше проводити навчально-виховну роботу зі своїми вихованцями.

Необхідно відзначити, що відділ освіти Чернівецького району відповідально підійшов до організації виїзного заняття. Було залучено до навчання максимальну кількість педагогів району даної категорії, підготовлені навчальні аудиторії, технічні засоби навчання. Слухачі дуже позитивно сприйняли такий спосіб проведення занять, виявляли активність і зацікавленість, задавали багато питань, подякували представникам Центру за отриману інформацію і надані навчально-методичні матеріали з питань ЦЗ та БЖД.

Накопичений досвід проведення виїзних занять доводить, що така форма навчання достатньо ефективна і потребує подальшого поширення і вдосконалення.

Методист обласного методичного кабінету БЖД населення Гатауллін Р.Г.

 

/   /   /
© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку