Семінар для директорів та призначених осіб з питань цивільного захисту закладів загальної середньої освіти Крижопільського району

Семінар для директорів та призначених осіб з питань

цивільного захисту закладів загальної середньої освіти Крижопільського району 

     06 лютого 2018 року на базі Крижопільського Будинку школяра був проведений інструктивно-методичний семінар для директорів та призначених осіб з питань цивільного захисту закладів загальної середньої освіти Крижопільського району. Захід підготовлений і проведений методистами обласного методичного кабінету (ОМК) НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області спільно з керівництвом відділу освіти, молоді та спорту Крижопільської  районної державної адміністрації.

     Тема семінару: «Організація і проведення «Дня цивільного захисту»; організація, підготовка та проведення основних заходів з цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти». Мета заходу:

     ознайомлення керівників та призначених осіб з питань цивільного захисту закладів загальної середньої освіти Крижопільського  району з:

      -   документами, які регламентують організацію роботи з цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти;

      -   плануванням роботи з цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти;

      надання практичної допомоги щодо організації та проведення  «Дня цивільного захисту» - підсумкового заходу з цивільного захисту в закладі;

      удосконалення якості навчально-виховної роботи з учнівською молоддю щодо особистої і колективної безпеки та підготовки дітей до вмілих дій у разі загрози або виникнення надзвичайних, нестандартних побутових ситуацій;

      привернення уваги педпрацівників до створення безпечних умов перебування учнів у навчальному закладі;

      надання учасникам семінару методичної допомоги щодо навчально-методичного забезпечення заходів цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти та оснащення і обладнання  інформаційно-довідкового куточка з питань цивільного захисту.

      Після оголошення теми і мети заходу начальником відділу освіти, молоді та спорту Крижопільської РДА Валерієм Кушніром почалася теоретична частина семінару. Методист ОМК НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області (Центру) Ольга Гловацька ознайомила присутніх зі станом природно-техногенної безпеки Вінницької області за 2017 рік, наголосивши на найбільш резонансних подіях. Далі методист ОМК Центру Рустам Гатауллін довів вимоги керівних документів, які регламентують організацію і проведення заходів з цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти, а методист Ольга Гловацька докладно розповіла про планування основних заходів з цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти.

      В практичної частині методистами Центру було детально роз’яснено учасникам семінару про організацію і проведення «Дня цивільного захисту» - підсумкового  заходу з цивільного захисту в  закладі освіти. Були висвітлені усі особливості щодо планування Дня цивільного захисту, детально розібрані заходи, які проводяться  безпосередньо в цей день, на що необхідно звернути особливу увагу керівникам під час проведення цієї роботи. Учасникам семінару було надано зразки усіх документів  і рекомендації для якісної підготовки і проведення Дня цивільного захисту, продемонстровано найбільш успішні приклади проведення даного заходу в закладах загальної середньої освіти Вінницької області.

      Окремим питанням було винесено створення та обладнання інформаційно-довідкового куточка з питань цивільного захисту. Методист Центру Рустам Гатауллін детально роз’яснив присутнім про особливості наповнення елементів куточка відповідною інформацією, акцентувавши увагу на необхідності розміщення матеріалів, по змісту максимально наближених до реалій конкретного навчального закладу.

       Під час «Круглого столу» учасники семінару обмінялись досвідом з організації та проведення роботи з цивільного захисту в закладах загальної середньої освіти.

       Завершуючи семінар, начальник Відділу освіти, молоді та  спорту Крижопільської РДА Валерій Кушнір подякував всім учасникам за плідну роботу і висловив надію, що отриманні знання дозволять вивести цей дуже важливий напрямок діяльності в навчальних закладах району на новий, більш якісний  рівень.

 

Методист Обласного методичного кабінету

НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області

Р.Г. Гатауллін 

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку