СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ КЕРІВНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ГРУП ПІДГОТОВКИ ПРАЦІВНИКІВ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ КЕРІВНИКІВ НАВЧАЛЬНИХ ГРУП ПІДГОТОВКИ ПРАЦІВНИКІВ СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРЮВАННЯ

23 лютого 2017 року відбувся семінар-практикум для керівників навчальних груп підготовки працівників регіональної газової компанії ПАТ «Вінницягаз». В підготовці та проведенні семінару взяли участь працівники НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області: викладач обласних та м. Вінниці курсів удосконалення керівних кадрів В.Гречка, методист обласного методичного кабінету Р.Гатауллін старший майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки А.Шкільнюк.

 Метою семінару передбачалось:

-       доведення до керівників навчальних груп ПАТ «Вінницягаз» законодавчих та  нормативно-розпорядчих документів, які регламентують організацію роботи з цивільного захисту на суб’єкті господарювання;

-       надання інформації щодо загальної організації роботи з цивільного захисту на суб’єкті господарювання;

-       роз’яснення учасникам семінару-практикуму змісту Типових програм підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях і алгоритму роботи з ними;

-       надання загальних відомостей щодо організації та проведення практичної підготовки працівників;

-       навчання керівників навчальних груп веденню облікової та звітної документації з організації навчання працівників діям у надзвичайних ситуаціях.

 Перед початком семінару відбулася приємна подія: заступник Голови правління компанії В. Білаш нагородив кращі підрозділи і окремих працівників за підсумками роботи з цивільного захисту у 2016 році.

 У вступному слові фахівець з цивільного захисту, служби охорони праці та цивільного захисту ПАТ «Вінницягаз» В.Чопляк довів присутнім мету заходу, план проведення, підкресливши важливість і необхідність набуття керівниками навчальних груп підготовки працівників компанії знань щодо організації та проведення занять з питань цивільного захисту.

 Під час розгляду питань теоретичного блоку викладач обласних та м. Вінниці курсів удосконалення керівних кадрів В.Гречка довів до учасників семінару вимоги законодавчих та  нормативно-розпорядчих документів, які регламентують організацію роботи з цивільного захисту, надав загальні відомості щодо організації цієї роботи на суб’єкті господарювання, наголосив на необхідності глибокого вивчення нової нормативної бази з питань цивільного захисту всіма особами, які організують і проводять таку роботу на суб’єктах господарювання, у тому числі і керівниками навчальних груп підготовки працівників.

 Методист обласного методичного кабінету Р.Гатауллін роз’яснив присутнім алгоритм організації і проведення навчання працівників за програмами підготовки працюючого населення до дій у надзвичайних ситуаціях, детально розповів про дані програми, їх види, зміст, яким чином організується і проводиться навчання за тематикою програм, та про порядок ведення відповідної документації. Особлива увага у виступі була приділена необхідності створення в регіональній газовій компанії «Вінницягаз» своїх програм навчання працівників на базі типових, узгоджених Департаментом цивільного захисту та затверджених Вінницькою обласною державною адміністрацією. Працівник навчально-методичного центру також підкреслив, що фахівцями установи здійснюється методичний та інформаційно-роз’яснювальний супровід проведення навчання з працівниками суб’єктів господарювання за відповідними програмами.

 У своєму виступі старший майстер виробничого навчання циклу практичної підготовки А. Шкільнюк висвітлив основні аспекти практичної підготовки  працівників з цивільного захисту на суб’єкті господарювання, основну увагу зосередивши на питаннях підготовки та проведення спеціальних об’єктових навчань і тренувань. Актуальність цього питання полягає в тому, що саме в даній компанії восени буде проводитись таке навчання. 

 Під час проведення круглого столу учасники семінару обговорили актуальні питання щодо організації роботи з цивільного захисту на суб’єкті господарювання та проведення навчання з працівниками.

 Завершуючи семінар-практикум, заступник голови правління ПАТ «Вінницягаз» В. Білаш подякував всім учасникам заходу за плідну роботу і висловив сподівання, що отримані знання допоможуть організувати роботу з цивільного захисту в компанії на більш якісному рівні, надійніше убезпечити працівників від різного виду загроз та небезпек.

 

 

Методист методичного кабінету

НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області                                  Р. Гатауллін

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку