Спільні заходи щодо удосконалення підготовки керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту

Спільні заходи щодо удосконалення підготовки керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту

В Управлінні ДСНС України у Вінницькій області 26 листопада відбулось засідання колегії.

У засіданні взяли участь: керівний склад апарату У ДСНС, начальники міських та районних секторів, начальники АРЗ СП, ДПРЗ-1, ДПРЗ-2, начальники ДПРЧ м.Вінниці, начальник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області.Ряд актуальних питань щодо стану роботи підрозділів Управління ДСНС України у Вінницькій області за 11 місяців поточного року було розглянуто на засіданні колегії, а саме:

  • запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пожежної та техногенної безпеки на території області;
  • оперативного реагування, організації служби, підготовки пожежно-рятувальних сил та спеціальних підрозділів і служб, охорони праці;
  • матеріально – технічного забезпечення, підготовки підрозділів, особового складу та техніки до осінньо – зимового періоду, стан надання платних послуг підрозділами Управління;
  • з питань цивільного захисту, телекомунікаційних систем, медичного забезпечення, роботи із ЗМІ та громадськістю.

В роботі колегії взяв участь Чухрій Ю.В. - начальник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Вінницької області. В своєму виступі він звернув увагу на ряд важливих питань.

Юрій Володимирович проінформував присутніх про виконання «Плану комплектування Центру слухачами у 2013 році», зробивши детальний аналіз по кожному району (місту), а також вказав на основні причини низького рівня виконання Плану комплектування окремими районами.Він також зазначив, що з жовтня 2013 року Центром запроваджено проведення спеціального навчання з питань пожежної безпеки. З цією метою розроблені дві програми: «Програма спеціального навчання працівників суб’єктів господарювання, які зайняті на роботах з підвищеною небезпекою», яка розрахована на 12 годин та «Програма проведення спеціального навчання з пожежно-технічного мінімуму», яка розрахована на 7 годин.

Далі Чухрій Ю.В. розповів про впровадження дистанційної форми навчання слухачів. Центр Вінницької області зробив це першим в мережі навчально-методичних центрів системи ДСНС України з метою покращення виконання Плану комплектування. За цією формою вже пройшли навчання 52 слухачі. Це «голови евакуаційних комісій районів (міст)» та «голови комісій техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій районів, міст». Дистанційна форма навчання слухачів – це безумовно значний крок у майбутнє, який дає реальну можливість проводити навчання у сфері цивільного захисту без відриву від місця роботи а також економити державні кошти на відрядження.

Проаналізувавши виконання «Плану спільних заходів У ДСНС України у Вінницькій області та НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області щодо удосконалення організації підготовки керівних кадрів і фахівців у сфері ЦЗ на ІІ півріччя 2013 року», начальник Центру подякував за залучення педагогічних працівників до участі в комплексних перевірках районів області, розміщення на сторінках газети «Мить істини» заміток та статей працівників Центру та ін., а також висловив сподівання на те, що й інші заходи Плану будуть виконуватися в повному об’ємі.

Виступаючий загострив увагу на останніх нормативно - розпорядчих документах КМУ та ДСНС України, зокрема на Постанові КМУ від 23.10.2013 р. №819 «Порядок проведення навчання керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією і здійсненням заходів з питань ЦЗ» та «Організаційно - методичних вказівках з підготовки працюючого населення до дій у НС», які чітко визначають напрямки подальшої взаємодії Управління ДСНС України у Вінницькій області та Центру а також на інших важливих питаннях.

На завершення свого виступу Юрій Володимирович висловив щирі сподівання на подальшу плідну співпрацю, головною метою якої є – удосконалення організації підготовки керівних кадрів і фахівців області у сфері цивільного захисту.

Завідуюча обласним методичним кабінетом БЖД населення Вовченко Н.О.

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку