Спільними зусиллями зробимо життя дітей безпечним

Ми живемо у стрімкий і бурхливий час третього тисячоліття, де нас на кожному кроці «підстерігають» різного виду небезпеки: повені, пожежі, хуртовини, різні аварії,техногенні та природні катастрофи, які чітко дають зрозуміти: ніщо і ніхто в світі не застрахований від біди. А особливо це стосується дітей – найбільш вразливої та непідготовленої до життя категорії населення. Ось чому так важливо, починаючи з раннього дитинства, формувати у дітей свідоме розуміння цінності власного життя та здоров’я а також усвідомлення власної відповідальності за порядок дій у період лиха.

Вже стало доброю традицією в дошкільних навчальних закладах (далі ДНЗ) Вінниччини наприкінці навчального року проводити «Тиждень безпеки дитини» - спеціальний навчально-організаційний захід з цивільного захисту. Для більш якісного та ефективного проведення «Тижня безпеки дитини» в ДНЗ міста Вінниці, в квітні 2014 року був проведений інструктивно-методичний семінар – практикум, який мав за мету актуалізувати проблему безпеки дитини в реаліях сьогодення, удосконалити рівень теоретичної та практичної підготовки вихователів-методистів ДНЗ з питань цивільного захисту та практичних дій в умовах загрози або виникнення надзвичайних ситуацій, привернути їх увагу до створення максимально безпечних умов перебування дитини в довкіллі.

Ініціаторами та організаторами проведення семінару виступили міський методичний кабінет Департаменту освіти та науки Вінницької міської ради( далі міський методичний кабінет) і обласний методичний кабінет безпеки життєдіяльності населення НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області ( далі ОМК БЖД населення). Участь у семінарі взяли майже півсотні вихователів-методистів із 50 дошкільних навчальних закладів міста. Місцем для проведення такого масштабного семінару був обраний ДНЗ №23 «Берізка». Цей вибір був не випадковим, адже даний заклад є базовим з питань ЦЗ та БЖД вже більше 10 років. За цей час в ДНЗ створена потужна навчальна, методична і матеріально-технічна база з даного напряму роботи, але найголовніше і найцінніше, що є у цьому дитячому садочку це його працівники, починаючи з керівника закладу і завершуючи обслуговуючим персоналом,- це колектив однодумців, ентузіастів своєї справи у яких на першому місці зажди стоїть дитина-її життя, здоров’я, безпека.

План роботи семінару був досить насиченим і складався із 2 частин: теоретичної і практичної, які в свою чергу розподілились на 5 блоків: організаційний, інструктивний, методичний, блок поширення досвіду та аналітичний. Розпочала роботу семінару методист міського методичного кабінету Сокиринська Н.Д., яка оголосила план роботи та налаштувала всіх присутніх на активну, творчу а головне - результативну участь у роботі семінару.

В інструктивному блоці семінару методист ОМК БЖД населення Гатауллін Р.Г. ознайомив присутніх з основними змінами, які відбулись у законодавчій базі з цивільного захисту, а завідувач ОМК БЖД населення Вовченко Н.О. провела порівняльну презентацію - диспут по темі: «Тиждень безпеки дитини» та «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності» - спільне і відмінне в організації та проведенні».

В основу методичного блоку семінару був покладений досвід роботи ДНЗ №23 з питань підготовки та проведення «Тижня безпеки дитини». Вихователь-методист даного закладу Малафеєва Л.В. підготувала виставку-презентацію по темі: «Нормативно-правове забезпечення «Тижня безпеки дитини», а також застосувавши андрагогічну модель навчання у сфері ЦЗ, продемонструвала фрагмент лекційного заняття за 12-годинною програмою підготовки працівників ДНЗ у навчальних групах по темі: «Основні поняття про НС. Дії працівників за попереджувальним сигналом «Увага всім!». Завершальним етапом методичного блоку стала презентація навчально-методичних матеріалів на допомогу вихователям, проведена методистом ОМК БЖД населення Гловацькою О.В.

Семінар проходив у досить конструктивній обстановці, теоретична частина поступово і планово перейшла у практичну. Неабияку зацікавленість серед учасників семінару визвав блок поширення досвіду, під час якого було здійснено екскурсію-огляд приміщень ДНЗ з метою перегляду тематичного оформлення груп до «Тижня безпеки дитини», а також переглянуто відеофільм «Дії особового складу ДНЗ №23 у разі загрози або виникнення НС».

Найбільш активним, творчим та результативним виявився аналітичний блок семінару, в ході якого необхідно було розробити щоденне планування «Тижня безпеки дитини». Всі учасники семінару розділились на 5 груп (відповідно до кількості днів Тижня), зайняли місця за відповідними столиками, на яких знаходилось все необхідне для роботи, а також вказана назва дня, який необхідно було спланувати. Практична робота в групах закінчилась цікавою, наочною, творчою презентацією кожного із 5 днів Тижня. На завершення заходу методист міського методичного кабінету Сокиринська Н.Д. провела експрес – опитуванням учасників за темою «Цивільний захист ДНЗ в дії».

Підводячи підсумки семінару, завідувач міського методичного кабінету Москальчук Н.І. високо оцінила підготовчу роботу та рівень його проведення, а також зазначила, що даний захід став ще й гарною нагодою для обміну досвідом. Адже в ході семінару учасники мализмогу поспілкуватися між собою та налагодити зв’язки для подальшої співпраці.

Навчити дитину правилам безпечної поведінки – завдання нелегке, але спільними зусиллями педагогічних працівників, батьків та громадськості ми зможемо виховати у підростаючого покоління основи активного і безпечного способу життя, навчити їх передбачати небезпеки, по можливості їх уникати, а головне – правильно діяти у разі їх виникнення.

 

/   /   /
/   /   /
© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку