У сучасній школі дбають про здоров’я вихованців

24 січня 2014 року, на базі ЗШ №9 Вінницької міської ради, відбувся семінар-практикум для заступників директорів з навчально-виховної робот школи І ступеню на тему: «Абетка здоров’язбережувальної компетентності молодших школярів».

Відкрила захід головний спеціаліст відділу загальної середньої освіти, дистанційної освіти та впровадження інформаційних комп’ютерних технологій департаменту освіти Вінницької міської ради Л. Діденко, зазначивши важливість та актуальність теми для ефективного функціонування сучасної школи І ступеня. Вона ознайомила учасників з планом роботи заходу, представила доповідачів та гостей семінару.

Далі до виступу запросили керівника закладу – В. Капусту. Директор школи ознайомив присутніх із навчальним закладом та його роботою. Чудовим продовженням виступу керівника закладу став виступ-презентація шкільного театру на тему «Здоров’я – це важливо!».

Розпочала теоретичну частину семінару заступник директора навчального закладу Г. Кафка. У своєму виступі доповідач змістовно розповіла про багаточисельні здоров’язбережувальні технології та мету їх впровадження у навчально-виховний процес.

Актуальній темі: «Безпека дитини, як запорука її здорового та щасливого життя», був присвячений виступ з мультимедійним супроводом методиста обласного методкабінету БЖД населення НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області О. Гловацької. Методист розповіла присутнім про важливість:

- збереження здоров’я кожного учня у сучасному навчальному закладі, безпеку дітей під час перебування у школі та поза її межами;

- виховання культури безпечної життєдіяльності як важливої складової у роботі педагогічного колективу щодо збереження здоров’я молодшогошколяра;

- практичних навичок поведінки школярів під час загрози або виникнення надзвичайної ситуації.

Ораторка також ознайомила присутніх зі статистикою дитячого травматизму за минулий рік, розповіла про заходи з його попередження, а також презентувала навчально-методичні матеріали за відповідною тематикою, розроблені педагогічними працівниками методичного кабінету Центру. Всі учасники семінару мали змогу отримати їх на електронних носіях.

У практичній частині семінару, досвідом роботи методичного об’єднання учителів початкових класів поділилась голова об’єднання І.Коцюбинська. Її цікавий виступ на тему: «Абетка здоров’язбережувальної компетентності молодших школярів» супроводжувався відеорядом фрагментів уроків та занять групи продовженого дня.

Представники методичного об’єднання, вчителі А.Кравчук і К.Савчинська продемонстрували застосування здоров’язбережувальних технологій на практиці. Вони провели для учасників семінару майстер-класи «Кольоротерапія (виготовлення листівки у техніці – квіллінг)» та «Розвиток дрібної моторики пальців» (виготовлення брелоків у техніці бісероплетіння)».

Завершальною яскравою крапкою практичної частини став виховний захід «Ми про здоров’я дбаємо», підготовлений вихованцями початкової школи під керівництвом учителів І.Коцюбинської, Л. Банах, І. Носової та І. Матвєєвої. Чудові пісні та запальні танки, тематичні віршовані рядки нікого не залишили байдужими.

Підвела підсумки сучасного та змістовного семінару завідуюча міським методичним кабінетом Н.Москальчук. Вона зауважила, що інформаційний контекст заходу виявився надзвичайно корисним та повчальним, вартим застосування на практиці у кожному навчально-виховному закладі міста.Отже, від здоров’я дітей та вчителя, залежить позитивне ставлення учнів до процесу отримання нових знань, якість та успішність їх навчання, психологічний комфорт на уроці. Нехай же здоров’язбережувальні технології, що застосовуються у сучасних школах, стануть новим ефективним та цікавим інструментом для зміцнення здоров’я та виховання культури безпечної життєдіяльності для всіх, без виключення, учасників навчального процесу.

Методист обласного методкабінету БЖД населення Вінницької області Ольга Гловацька

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку