Відбувся фінальний етап Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»

Відбувся фінальний етап Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця»

Людей завжди підстерігали небезпеки, без цього, на жаль, наше життя неможливе. Багато біди приносять аварії, катастрофи, стихійні лиха, пожежі. Оскільки від складної, небезпечної ситуації ніхто не застрахований, дуже важливо кожному знати, як необхідно діяти в екстремальних умовах. А ще важливіше навчитись передбачати небезпеку, уникати біди, а в разі необхідності, уміло подолати перешкоди, що виникли та допомогти іншим людям.

Можна вислухати десятки лекцій про способи та стилі плавання, але потім утопитися у невеликому озерці чи річці зі спокійною течією. Адже для того, щоб навчитися плавати, необхідно тренуватися. Будь-які знання потребують свого практичного закріплення.

Ось чому одним із головних завдань Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» є не лише теоретичне навчання підлітків основам військової справи, а й практичне застосування знань, умінь та навичок, необхідних майбутньому захиснику Вітчизни.

Третій (фінальний) етап Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» проводився з 16 по 20 вересня на базі оздоровчого центру «Орлятко» Миколаївської області. У фінальному етапі змагань взяли участь 25 команд з різних регіонів України. Вінницьку область на цих змаганнях представляла команда з Калинівського району.

До складу Головної суддівської колегії увійшли науково-педагогічні працівники кафедри військової підготовки Миколаївського державного педагогічного університету, працівники Миколаївського обласного центру дитячо-юнацького туризму та екскурсій, Миколаївського обласного товариства сприяння обороні України, представники громадських та ветеранських організацій. Від нашої області в складі суддівської колегії відповідальним суддею на етапі «Спортивні змагання» був завідувач відділу основ здоров’я та фізичного виховання Вінницького обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Гусєв В.Г.

Завдання перед учасниками змагань були поставлені непрості.

Гра складалася з восьми етапів: конкурс строю та пісні, військово-історичний конкурс, вогнева підготовка, метання гранати, перша медична допомога, топографічна підготовка, спортивні змагання, воєнізована естафета «Десант» та двох творчих конкурсів: візитка команди «Ми патріоти України», конкурс стіннівок та бойових листків.

Організатори змагань подбали про те, щоб на всіх етапах були створені умови, наближені до реальних. Звичайно не всім командам вдалось виконати поставлені завдання в повному об’ємі, але їхній винахідливості та наполегливості позаздрили б і професіонали. Команда Вінницької області успішно виступила у спортивних змаганнях (ІІ загальнокомандне місце) та конкурсі «Надання першої медичної допомоги» (4 загальнокомандне місце).

Програмою Гри була також передбачена екскурсія у військову частину високомобільних десантних військ, де всі учасники мали можливість ознайомитись із озброєнням та побутом військовослужбовців.

Переможці на кожному із етапів змагань були нагороджені грамотами та дипломами, а керівники команд подяками Міністерства освіти та науки України і Міністерства оборони України.

Для участі в церемонії нагородження у Миколаїв прибули Міністр освіти та науки України Дмитро Табачник, Голова Товариства сприяння обороні України Віктор Тімченко, заступник Міністра внутрішніх справ України Сергій Лєкарь, начальник Головного управління по роботі з особовим складом Збройних Сил України Іван Чубенко.

Змагання Всеукраїнської військово-патріотичної спортивної гри «Зірниця» відбулись! Спостерігаючи за ними можна бути впевненими, що наше життя в безпеці, доки є такий ентузіазм до військово-патріотичної справи у підростаючого покоління.Учасники Гри прощалися і роз’їжджалися по домівках, збагачені практичним досвідом та новими друзями.

Наталя Вовченко, завідуюча обласним методичним кабінетом БЖД населення

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку