Вихователі-методисти ДНЗ Вінницького району удосконалюють знання з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності

12 листопада 2014 року відбувся семінар для вихователів-методистів та вихователів дошкільних навчальних закладів Вінницького району на тему: «Робота вихователя з напрямку «Цивільний захист та основи безпеки життєдіяльності дошкільника». Методисти ОМК БЖД населення провели семінар на базі опорного з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності ДНЗ «Казка» смт. Стрижавка Вінницького району за сприяння відділу освіти Вінницької РДА та Вінницького районного методичного центру закладів освіти.

Сьогодні у районі працює 25 дошкільних навчальних закладів, які відвідують 1852 дитини. Створити безпечне середовище, зберегти життя та здоров’я дитини, забезпечити всебічний розвиток малечі – основне завдання вихователів, людей, які впливають на процес формування свідомості та поведінки дитини. Саме тому робота вихователя за вище зазначеним напрямком є першою сходинкою в формуванні культури безпечної життєдіяльності майбутньої дорослої людини.

З вітальним словом до учасників семінару звернулась завідувач дошкільного навчального закладу Людмила Снігур. Людмила Іллівна розповіла присутнім про навчальний заклад, його сьогодення, досягнення педагогів. Організатори семінару - методисти ОМК БЖД населення Ольга Гловацька і Рустам Гатауллін ознайомили педагогічних працівників із законодавством України у сфері ЦЗ, інформацією про НС та події, які мали місце на території Вінницької області у 2014 році. Далі методисти перейшли до основної теми заходу - змісту роботи вихователя за напрямком «Цивільний захист та основи безпеки життєдіяльності дошкільника» і основних заходів, які проводяться у ДНЗ.

В ході семінару педагоги удосконалювали рівень теоретичної та практичної підготовки щодо роботи з дітьми та їх батьками. Методисти привернули увагу педагогічних працівників до матеріально-технічного забезпечення даного напрямку: обладнання стаціонарних і пересувних тренувальних майданчиків та «Кімнат безпеки», показали варіанти їх оснащення.

Учасникам семінару було презентовано методичні наробки працівників ОМК БЖД населення. Розроблені посібники, методичні рекомендації, пам’ятки та плакати дадуть змогу вихователям навчити дітей бути обережними, не розгубитися у складних ситуаціях та захистити себе, а також вміло проводити інформаційно - роз’яснювальну роботу з батьками малечі. Навчально-методичні матеріали педагоги отримали на електронних носіях.

Перегляд навчального відеофільму та його обговорення сприяли отриманню вихователями знань щодо практичної підготовки дітей до вмілих дій у разі загрози або виникнення надзвичайної ситуації (умовної пожежі), евакуації колективу ДНЗ: дітей, педагогів та персоналу закладу.

Під час засідання «Круглого столу» педагоги ділилися власним досвідом роботи. Варто відмітити виступ вихователя-методиста ДНЗ «Казка» смт. Стрижавки Любові Пустовіт, що запам’ятався розмаїттям видів роботи з вихованцями закладу. Методист Ольга Гловацька презентувала передовий педагогічний досвід роботи вихователів-методистів базових з ЦЗ та БЖД дошкільних навчальних закладів міста Вінниці: ДНЗ №23 «Берізка» - Людмили Малафеєвої, та ДНЗ №71 «Золота рибка» - Валерії Артемчук, який жваво обговорили учасники семінару, зазначивши його пізнавальність та корисність. Досвід колег педагоги вирішили використовувати під час планування та проведення роботи за напрямком.

Підсумовуючи результати семінару, методист з дошкільного виховання Вінницького районного методичного Центру закладів освіти Світлана Коваль відзначила високий науково-методичний рівень проведеного для вихователів-методистів заходу та отриманий педагогами практичний і теоретичний багаж знань. Світлана Анатоліївна подякувала працівникам НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області за плідну співпрацю з методичною установою району та виразила сподівання на її продовження.

Методист ОМК БЖД населення

 

/ /  
© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку