Виїзні заняття як особлива форма підвищення кваліфікації слухачів

Виїзні заняття як особлива форма підвищення кваліфікації слухачів

      Виїзна форма проведення занять є особливою формою підвищення кваліфікації слухачів у сфері цивільного захисту. Її особливість полягає у наближеності функціонального навчання до місцевих умов, що дозволяє сформувати  професійну компетентність слухачів у сфері цивільного захисту, виходячи з особливостей конкретного району Вінницької області.

      Практика проведення виїзних занять показує, що ефективність їх проведення потребує додаткової підготовки педагогічних працівників, які їх проводять. Перш ніж розпочати заняття, необхідно проаналізувати стан цивільного захисту району (міста), наявність потенційно небезпечних об’єктів, найбільш характерні надзвичайні ситуації, які можуть виникнути на відповідній території та ряд інших питань.

      Так у період з 26 по 28 лютого 2018 року за запрошенням комунальної установи «Могилів-Подільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» проводилось функціональне навчання у сфері цивільного захисту з категорією слухачів «Керівники суб’єктів господарювання».  

      Заняття проводились з завідувачами амбулаторій загальної практики сімейної медицини та фельшерсько-акушерських пунктів. 

       В ході занять до слухачів було доведено порядок організації та функціонування системи цивільного захисту, можливі заходи по зменшенню наслідків надзвичайних ситуацій, як правильно планувати та проводити евакуаційні заходи у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій. Слухачі ознайомились з новими нормативними документами у сфері цивільного захисту.  

       Зокрема, акцентовано увагу на основних завданнях, які покладені на завідувачів медичних закладів в населених пунктах району.  

       Проблеми, що висвітлювались, викликали зацікавленість у слухачів, під час занять вони мали змогу поставити численні питання щодо практичного втілення у життя вимог чинного законодавства.  

       За результатами навчання слухачі отримали знання щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, оскільки життя та здоров’я людей, є основним завданням нашої держави.

 

Заступник завідувача обласних

та м. Вінниці курсів удосконалення

керівних кадрів  2 категорії                                                                                              

Галина ДЕМ’ЯНЮК

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку