Юні рятувальники Вінниччини – переможці ІІ Чемпіонату України з юнацького рятувального багатоборства

Юні рятувальники Вінниччини – переможці ІІ Чемпіонату України з юнацького рятувального багатоборства

З 30 вересня по 6 жовтня 2013 року на базі державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» відбувся Всеукраїнський зліт юних рятувальників. Це відкритий захід, що проводиться з метою залучення учнівської молоді до участі в організації змістовного дозвілля дітей та юнацтва, впровадження нових форм і методів роботи з підростаючим поколінням, виховання культури безпечної життєдіяльності, популяризації серед дітей та підлітків здорового і безпечного способу життя, зміцнення дружніх зв’язків між юними рятувальниками.

Завданнями Зльоту були:

- сприяння реалізації соціально – важливих програм і проектів щодо всебічного розвитку дітей та підлітків;

- привернення уваги громадськості, в тому числі державних і громадських організацій, до проблем попередження надзвичайних ситуацій, які виникають через незнання або нехтування елементарними правилами безпеки, невміння діяти в екстремальних ситуаціях;

- формування вмінь і навичок поведінки в екстремальних життєвих обставинах, взаємодопомоги;

- удосконалення рівня знань з основ безпеки життєдіяльності, розвиток зацікавленості дітей у запобіганні та попередженні можливих надзвичайних ситуацій, вмінь та навичок поводження в екстремальних ситуаціях;

- залучення юнаків і дівчат до регулярних занять фізичною підготовкою та спортом для зміцнення здоров’я;

- виявлення найсильніших спортсменів серед юних рятувальників.

У Зльоті брали участь діти пільгових категорій, віком від 10 до 17 років з усіх регіонів України, з числа переможців Всеукраїнських (Міжнародних) зборів – змагань «Школа безпеки», Міжнародних змагань та зльотів юних пожежних – рятувальників, Всеукраїнського конкурсу дитячо – юнацької творчості «Безпека в житті – життя у безпеці», спортивних команд юних рятувальників та лідерів Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», дітей загиблих при виконанні службових обов’язків рятувальників, юних героїв, які врятували життя людей.

Програма Зльоту була цікавою, змістовною, різноманітною і вкрай насиченою.

Учасники мали змогу відвідати виставки: робіт учасників конкурсу дитячо – юнацької творчості «Безпека в житті – життя у безпеці» та аварійно – рятувального обладнання і техніки, а також тематичні вечори: «В житті завжди є місце подвигу», «У колі друзів» та інші.

Молодь із задоволенням брала участь у конкурсах: агітбригад «Безпека починається зі звички», стіннівок «Юний рятувальник», художньої самодіяльності «Рятувальники мають таланти» та у засіданні круглого столу «Діти - за безпечний світ».

В рамках Зльоту відбувся також ІІ Чемпіонат України з юнацького рятувального багатоборства.

Змагання проводились на окремих дистанцій:

- «Смуга перешкод в зоні пожежі»;

- «Смуга перешкод в зоні хімічного забруднення»;

- «Евакуація постраждалого по вертикальних перилах»;

- «Смуга перешкод на акваторії»;

- «Медицина – надання першої медичної допомоги».

У ході змагань на зазначених дистанціях, майстер – класів та показових виступів юні рятувальники демонстрували уміння діяти в надзвичайних ситуаціях техногенного та природного характеру; здатність до рятувальних дій із застосуванням альпіністського та спеціального рятувального спорядження; проводили пошуково – рятувальні роботи в гірській місцевості, природному середовищі, на акваторії; надавали першу медичну допомогу потерпілим; удосконалювали вміння долати водні, штучні і природні перепони та інше.

Команда Вінницької області була безумовним фаворитом цих змагань. В нелегкій боротьбі вона виборола почесне І місце ( група А).

Найбільшу кількість медалей (цілих 5!) виборола Пастух Іванна на дистанціях:

- «Смуга перешкод на акваторії» - І місце;

- «Смуга перешкод в зоні хімічного забруднення» - ІІІ місце;

- «Евакуація постраждалого по вертикальних перилах» - ІІІ місце;

- «Смуга перешкод в зоні пожежі» - ІІІ місце.

В абсолютному заліку серед молодшої вікової групи дівчат Іванна посіла почесне ІІ місце.

Стулій Марія отримала 3 медалі на дистанціях:

- «Смуга перешкод в зоні пожежі» - ІІІ місце;

- «Смуга перешкод в зоні хімічного забруднення» - ІІІ місце.

Марія виборола перемогу в абсолютному заліку серед старшої вікової групи дівчат, зайнявши І місце.

Дев’ята Анастасія на дистанції «Смуга перешкод в зоні хімічного забруднення» зайняла ІІ місце серед молодшої вікової групи дівчат.

Марчук Дмитро був нагороджений медаллю за зайняте ІІ місце серед хлопців старшої вікової групи на дистанції «Смуга перешкод на акваторії».

Загалом юні рятувальники Вінниччини привезли з ІІ Чемпіонату України з юнацького рятувального багатоборства 10 медалей.

Ми щиро вітаємо переможців, гордимося ними і впевнені, що їх найбільші перемоги ще попереду! Слова особливої вдячності висловлюємо керівнику команди, голові Вінницького обласного відділення ВГДР «Школа безпеки» Макарову Олександру Миколайовичу за його відданість справі виховання у підростаючого покоління культури безпечної життєдіяльності; ентузіазм, творчість і натхнення у роботі з дітьми; пропаганду здорового і безпечного способу життя серед молоді.

Наталя Вовченко, завідуюча обласним методичним кабінетом БЖД населення

© 2013–2019, «НМЦ ЦЗ та БЖД Вінницької області»
Форма зворотного зв'язку